Sport
Piłkarze Lechii nie zagrają w sobotę z Olimpią (Fot. 400mm.pl/Jakub Gruca)

sobota,

31 października 2020

07:11

Koronawirus nie odpuszcza piłkarzom. Mecz Lechii w Grudziądzu został przełożony

Lechia nie zagra w sobotę z Olimpią w Grudziądzu o awans do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przełożeniu tego spotkania. Powodem są pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w zespole biało-zielonych.
- Do Grudziądza i tak planowaliśmy wyjechać w sobotę rano i na razie nie mamy informacji, żeby to spotkanie zostało przełożone. Dlatego nastawiamy się na to, że odbędzie się zgodnie z terminarzem - tłumaczył nam około piątkowego południa Arkadiusz Bruliński. Sytuacja uległa jednak zmianie i do Grudziądza gdańszczanie nie pojechali.

"Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w związku z przekazaną przez kluby Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników tych klubów, mecze 1/16 finału Pucharu Polski Stal Mielec – Piast Gliwice oraz Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk, zaplanowane na 31 października, zostały odwołane" - oświadczono na stronie federacji.

JEST NOWA DATA

Znamy już także nowy termin meczu. Spotkanie nie odbędzie się - jak chociażby mecz Arki z Koroną Kielce - w następnym tygodniu, a dopiero w drugiej połowie miesiąca. Jak dodano, mecz Olimpii z Lechią zaplanowano na 18 listopada.

PAP/tko