Sport
(Fot. Agencja KFP/Wojciech Figurski)

poniedziałek,

26 października 2020

18:10

Mount Everest na pierwszym piętrze wieżowca. Henryk Zabrocki opowiada o zwycięskiej walce z koronawirusem [DOGRYWKA]

Koronawirus nie odpuszcza. Boleśnie kontaktu z COVID-19 doświadczył m.in były hokeista, dziś trener żeńskiej drużyny Stoczniowca - Henryk Zabrocki. Chorobę przywiózł z Oświęcimia, gdzie dziewczyny grały mecz ligowy. Pierwsze objawy zakażenia pojawiły się 5 października. Walka z wrogiem trwała równo trzy tygodnie.
Okazało się, że pierwsze piętro budynku mieszkalnego może okazać się wyzwaniem porównywalnym ze zdobyciem ośmiotysięcznika, a gorączka potrafi podgrzewać organizm do prawie 40 stopni przez 15 dni. 


- Kiedy wracałem ze szpitala, gdzie nie chciałem zostać - zresztą z wzajemnością - droga do domu była drogą przez mękę. Ostatnia z karetek pojechała do Pucka. W tej sytuacji córka podstawiła pod szpital samochód. Jakoś dojechałem przed dom. Na piętro wdrapałem się na raty, a po osiągnięciu celu padłem ze zmęczenia - wspomina 65-letni wysportowany mężczyzna.

NAJTRUDNIEJSZE ZWYCIĘSTWO

Dziś wspomnieniem najgorszego czasu w karierze jest tylko rozrywający płuca kaszel. Gorączka ustąpiła. Można było wyjść na pierwszy spacer.

- Nie dałem się znokautować. Najpierw podniosłem się na kolanach, potem wyprostowałem. To było nadzwyczajne osiągnięcie. Byłem potwornie osłabiony. Straciłem 9 kg. Teraz muszę to wszystko odbudować - opowiada w radiowej Dogrywce Henryk Zabrocki.

POSŁUCHAJ:

 

Włodzimierz Machnikowski/pOr