Sport
Krzysztof Szubarga zdobył bardzo ważne punkty w końcówce spotkania fot. PAP/Adam Warżawa

czwartek,

22 października 2020

19:27

Napięcie w derbach do samego końca. Asseco ogrywa Polpharmę po taktycznej końcówce

Emocji w koszykarskich derbach Pomorza nie zabrakło. Asseco Arka lepiej rozegrała końcówkę i ostatecznie wygrała minimalnie 92:90. Bohaterem gospodarzy Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 24 punkty.
Przed meczem oba zespoły deklarowały chęć rehabilitacji po ostatnich kolejkach. Więcej "nabroiła" Polpharma, która przegrywa seriami i przed meczem z Asseco zaliczyła 6 kolejnych porażek. Gdynianie z kolei źle zagrali w ostatnich dwóch meczach, zwracając uwagę na problem fizyczności.


DOBRY START POLPHARMY

W spotkanie lepiej weszła drużyna z Kociewia, która dzięki szybkim kontrom i celnym rzutom z dystansu, wypracowała przewagę kilkunastu punktów po pierwszej połowie. Niemała w tym pomoc nowego podkoszowego - Joe Furstingera, który dodał starogardzianom argumentów pod koszem. Polpharma schodziła do szatni z prowadzeniem 50:39.

Asseco zdołało odrobić straty, głownie za sprawą wybitnej postawy Przemysława Żołnierewicza. Jego charakter pozwolił zabrać kilka ważnych piłek Polpharmie i zdobyć punkty dające cenne prowadzenie. W całym meczu "Żołnierz" zdobył 24 oczka, w tym trzy trójki. Ale to nie on, a Krzysztof Szubarga wykazał się w najważniejszym momencie. Przy remisie wykonał akcję pod koszem, której finał dał punkty gdynianom. Starogardzianie próbowali jeszcze zmienić rezultat, ale w ostatniej akcji zabrakło im pomysłu przy wypracowaniu akcji trzypunktowej. W efekcie nie udało się nawet oddać dystansowego rzutu.


Asseco Arka wraca na zwycięską ścieżkę i ma dodatni bilans 5-4. Polpharma nadal w ogromnym kryzysie z bilansem 1-8, choć należy zauważyć, że także z coraz lepszą grą.

 Asseco Arka Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 92:90 (23:28, 16:22, 36:23, 17:17)

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 24, Wojciech Czerlonko 16, Filip Dylewicz 10, Igor Wadowski 10, Krzysztof Szubarga 9, Adam Hrycaniuk 8, Mikołaj Witliński 8, Mateusz Kaszowski 7, Marcin Malczyk 0.

Polpharma Starogard Gd.: Peter Olisemeka 15, Trevon Allen 14, James Washington 13, Joe Furstinger 13, Steven Haney 12, Grzegorz Surmacz 11, Sebastian Kowalczyk 8, Jacek Jarecki 4, Radosław Chorab 0.

 

 pkat