Sport
W tym roku Grand Prix Gdyni odbędzie się w formule hybrydowej i wirtualnej (fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

22 października 2020

10:42

Grand Prix Gdyni w tym roku inaczej. Biegacze będą mogli startować w formule hybrydowej lub wirtualnej

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce, organizatorzy Grand Prix Gdyni zdecydowali, że dwa ostatnie biegi w ramach cyklu Bieg Niepodległości oraz Bieg Europejski nie odbędą się w oryginalnie zaplanowanej formule. Uczestnicy mogą jednak wystartować w biegu hybrydowym. Alternatywą będzie bieg wirtualny lub zwrot pieniędzy.

- To nie była łatwa decyzja, ale podejmujemy ją w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo biegaczy. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju, trudne do przewidzenia uwarunkowania prawne, a także duże obciążenie służb medycznych, zaangażowanych w walkę z pandemią spowodowały, że doszliśmy do przekonania, iż organizacja biegu w tradycyjnej formule niesie ze sobą aktualnie zbyt duże ryzyko - powiedział Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni.

BIEGACZE BĘDĄ MOGLI DOKOŃCZYĆ CYKL

- Wiemy jednak, że dokończenie cyklu jest ważne dla biegaczy, zwłaszcza naszych karnetowiczów, którzy kompletują zestaw tegorocznych medali. Chcemy im to umożliwić. Dlatego nadal będzie możliwy start w Biegu Niepodległości oraz w Biegu Europejskim, ale w formule biegu wirtualnego oraz hybrydowego - dodaje.

W dniach 7-8 listopada (Bieg Niepodległości) oraz 28-29 listopada (Bieg Europejski) na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni zostanie wytyczona i odmierzona trasa 5 i 10 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 lub 4 pętle po 2,5 km. Start w biegu będzie możliwy o dowolnej porze między godziną 8:00 a 16:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizator zapewni w tym czasie elektroniczny pomiar czasu i będzie kontrolował, by na trasie nie przebywało więcej niż 250 osób jednocześnie lub tyle, ile w danym momencie będzie wynosił limit dla imprez sportowych na świeżym powietrzu. Na miejscu będzie też dostępne niewielkie biuro zawodów, w którym będą na bieżąco wydawane pakiety startowe, a po biegu medale dla finisherów.

MOŻLIWOŚĆ WIRTUALNEGO STARTU

W Biegu Niepodległości oraz w Biegu Europejskim będzie można także wystartować wirtualnie. Każdy chętny będzie mógł pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami, monitorującymi aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.​

- Każdy uczestnik Grand Prix Gdyni, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych. Ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych - zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.​

MEDALE DLA UCZESTNIKÓW

Uczestnicy biegu hybrydowego oraz wirtualnego otrzymają od organizatora kolekcjonerskie medale. Co więcej, dla uczestników Biegu Niepodległości przygotowane zostały okolicznościowe koszulki techniczne. Opłata za udział w biegu (niezależnie od wybranej formuły) pozostaje bez zmian - 50 złotych lub 45 złotych dla posiadaczy karty mieszkańca Gdyni.

Rejestracja do Biegu Niepodległości oraz Biegu Europejskiego odbywa się przez portal SlotMarket.pl.

 

oprac. am