Sport
(Fot. Materiały prasowe)

piątek,

09 października 2020

14:28

Zawodnicy powalczą o medale Mistrzostw Polski na dystansie SPRINT. LOTTO Duathlon Energy w niedzielę w Rumi

Już po raz czwarty miasto Rumia ma zaszczyt gościć imprezę rangi Mistrzostw Polski w duathlonie LOTTO Duathlon Energy na dystansie sprinterskim. W Rumi zawodnicy zmierzą się o tytuły Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych obejmujących sport wyczynowy, młodzieżowy oraz amatorów w grupach wiekowych co pięć lat.

- Duathlon dla przypomnienia, dla mniej wtajemniczonych, to wytrzymałościowa wielobojowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy kolejno: biegną, jadą na rowerze i ponownie biegną. Mistrzostwa odbędą się pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu przy wsparciu finansowym Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, miasta Rumi, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie - mówi Piotr Netter, pomysłodawca i dyrektor zawodów w Rumi.

Program sportowy zawodów przewiduje cztery wyścigi. O 10:00 wystartuje 250 amatorów, którzy wystartują metodą ROLLING START czyli w formule rozporoszonej: 4 zawodników co 4 sekundy, aby być w zgodzie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania pandemii Covid19. Dystans dla amatorów to (5,0km+20,0km+2,5km).

 

duathlon rumia 062

(Fot. Materiały prasowe)

 

PLAN ZAWODÓW

O 13:10 odbędzie start żaków (12-13 lat). Jest to impreza towarzysząca dedykowana najmłodszym w formule „FOR FUN” na krótkich dystansach (1,25km+ 5,6km+ 0,5km). Udział potwierdziło 20 zawodniczek i zawodników.

O 13:50 nastąpi start do Mistrzostw Polski młodzików (14 – 15 lat) i juniorów młodszych (16-17 lat). Do rywalizacji przystąpi 60 zawodniczek i zawodników na dystansach (2,5km+10,8km+ 1,25km)
Start głównego wyścigu czyli Mistrzostw Polski dla Elity, młodzieżowców oraz juniorów przewidziano na godzinę 15:00. Udział w tym wyścigu potwierdziło 30 zawodniczek i zawodników.

 

duathlon rumia 078

(Fot. Materiały prasowe)

 

RYWALIZACJA

- Faworytami głównego wyścigu wśród mężczyzn powinni być wielokrotni mistrzowie Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim i olimpijskim: Sylwester Kuster (ubiegłoroczny zwycięzca z Rumi), Kacper Stępniak (zawodnik lokalnego UKS Tri-Team Rumia, zwycięzca MP w Rumi w latach 2017-2018) oraz Przemysław Szymanowski. Ale ich głównymi rywalami powinni być Piotr Ławicki oraz Igor Siódmiak - prognozuje dyrektor zawodów.

- W rywalizacji kobiet jest mniejsza konkurencja, która wyłoni nową mistrzynię Polski. O zwycięstwo powinny powalczyć: Maria Pytel, Zuzanna Sudak, Aleksandra Jędrzejewska, Natalia Rypel oraz Joanna Wożniak – wskazuje faworytów Piotr Netter.Patronat nad imprezą objęli: Minister Sportu Danuta Dmowska–Andrzejuk, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius i Burmistrz Miasta Rumia Michał Pasieczny.

Sponsorami i Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO – partner tytularny, Miasto Rumia – miasto gospodarz, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Wejherowski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Polski Związek Triathlonu.

Organizatorami zawodów są: Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia,  Energy Events Sp. z o.o. Sp.k. Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Rumi.

 

Materiały prasowe/pb