Sport
(Fot. Materiały prasowe)

piątek,

09 października 2020

13:49

Z ziemi włoskiej do Polski. Piłkarze grają w Gdańsku o punkty w Lidze Narodów. Relacja z meczu na naszej antenie!

Stawką meczu jest utrzymanie w najwyższej kategorii Ligi Narodów. Niezależnie od tych rozgrywek zdobywane punkty wpływają na miejsce w rankingu stanowiącego podstawę losowania w eliminacjach do ME. Poza tym chodzi po prestiż. Mecz Polska-Włochy już w tę niedzielę. Zapraszamy na relację w Radio Gdańsk Z boisk i stadionów w niedzielę o 20.05.

Spośród reprezentantów polskich grających za granicą, najwięcej zatrudnionych jest przez kluby Serie A. Aż dziewięciu, w tym trzech bramkarzy, gra na co dzień we Włoszech.

CZAS NA REWANŻ

Ostatni mecz z Włochami zagraliśmy dokładnie przed dwoma laty także w Lidze Narodów. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie przegraliśmy 0:1. Miesiąc wcześniej w Bolonii zdołaliśmy zremisować 1:1, a bramkę zdobył pomocnik Napoli - Piotr Zieliński. Naszą drużynę narodową prowadził już aktualny selekcjoner - Jerzy Brzęczek.

NA MINUSIE

W 16 dotychczasowych spotkaniach obu reprezentacji - najczęściej, 7 razy, notowaliśmy remis. Wygraliśmy 3 mecze, a 6 razy górą byli rywale. Najbardziej spektakularna była porażka w półfinale mundialu w Barcelonie w lipcu 1982 roku. Dwie bramki Paolo Rossiego dały Włochom finał i później tytuł mistrzowski. Polacy zadowolili się trzecim miejscem.

Najwyżej - 3:0 - ograliśmy Włochów 10 lat później także w Barcelonie w fazie grupowej turnieju olimpijskiego, w którym to my dotarliśmy do pamiętnego finału, przegranego z Hiszpanami 2:3.

Jednak w związku z tym, że rywalizowały drużyny do lat 23, to spotkanie uznawane jest za nieoficjalne.

Relacja w Radio Gdańsk Z boisk i stadionów w tę niedzielę o 20.05.


Włodzimierz Machnikowski