Sport
(Fot. Energy Events/Michał Chwieduk)

czwartek,

17 września 2020

11:15

LOTTO Triathlon Energy Skarszewy Starogard Gdański zakończony. Prezydent miasta: "Gratuluję organizatorom. Widzimy się za rok"

Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy dali z siebie wszystko. Tak wyglądała ostatnia odsłona piątej edycji cyklu LOTTO Triathlon Energy. Zakończyła się ona zwycięstwami Piotra Łazaronka i Danieli Frukacz (1/8 IM) oraz Dawida Goryńskiego i Oli Korulczyk (1/4 IM).

Poranek w Skarszewach był dość chłodny, a temperatura wody wskazywała 17,2 stopnia. Jako pierwsi do boju ruszyli zawodnicy 1/8 IM. Jak z procy wystrzelił Piotr Łazaronek, który 475 m w wodzie pokonał w 5 minut i 27 sekund. Tym samym zyskał przewagę nad rywalami, którą jeszcze bardziej powiększył na rowerze i w ten sposób zwyciężył.

Wśród Pań w 1/8 IM zwyciężyła Daniela Frukacz z Tczewa, druga na mecie zameldowała się Aleksandra Duda z Gdańska, a trzecia Magdalena Musiał z Trąbek Małych. Z kolei w 1/4 IM równych sobie nie miała Ola Korulczyk, której przewaga na mecie nad drugą Dezyderią Pawlak wynosiła ponad 20 minut. Jako trzecia do mety dotarła Natalia Zeszutek.

 

woda copy

  (Fot. Energy Events/Michał Chwieduk)

LEKARZE WALCZYLI O MISTRZOSTWO POLSKI

 

Dodatkową klasyfikacją podczas Skarszewy – Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy były mistrzostwa Polski Lekarzy na dystansach 1/4 i 1/8 IM. Mistrzem na dystansie 1/4 IM został Bartosz Pankiewicz z Karbowa, natomiast na 1/8 IM najlepsi okazali się Patryk Sienkiewicz i Monika Beyer–Wróblewska oboje z Gdyni.

CHW 1094

 (Fot. Energy Events/Michał Chwieduk)


KOLEJNA EDYCJA ZA ROK


Zawody, krótko podsumował prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

- Bardzo dziękuję wszystkim za udział. Gratuluję organizatorom, że ta impreza doszła do skutku, bo wcale nie było to aż takie pewne. Widzimy się w komplecie za rok – powiedział włodarz Starogardu Gdańskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew i Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego.


mat.pras./tko


Wśród Pań zwyciężyła Daniela Frukacz z Tczewa, druga na mecie zameldowała się Aleksandra Duda z Gdańska, a trzecia Magdalena Musiał z Trąbek Małych.