Sport
Zwycięzcą okazał się być team Energa 77 Racing w składzie: Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała (Fot. mat. prasowe)

poniedziałek,

14 września 2020

18:17

Energa 77 Racing mistrzem Polski. Zespół Piotra Tarnackiego wygrał wszystkie możliwe wyścigi

Energa 77 Racing wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Micro Orlen Cup 2020 w Płocku. Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył we wszystkich wyścigach. To 15. tytuł Mistrza Polski w jego żeglarskiej karierze.Regaty w Płocku rozpoczęły się w piątek, jednak ze względu na brak wiatru tego dnia nie odbył się żaden wyścig. Żeglarze rozpoczęli wyścig po oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw Polski w sobotę. Przez weekend odbyło się dziewięć regat. We wszystkich zwycięzcą okazał się być team Energa 77 Racing w składzie: Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała.

ZGARNĘLI WSZYSTKO

- Plan został wykonany w 100 procentach - mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki. - Wygraliśmy wszystkie z rozegranych wyścigów. Zawody zostały zorganizowane pod każdym względem bardzo profesjonalnie, za co wielkie podziękowania i gratulacje dla klubu Petrochemia. Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli planujemy też kilka startów zagranicznych - dodaje Tarnacki.

Team z Gdańska ma w tym sezonie na koncie komplet zwycięstw. Energa 77 Racing planuje jeszcze udział w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w Gdyni na początku października oraz starty w regatach Pucharu Europy w Belgii i we Francji.

Partnerami Teamu są: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy, British Automotive Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.


oprac. ako