Sport
Piotr Rzepka z nagrodą dla Piłkarza 90-lecia Bałtyku (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Machnikowski)

poniedziałek,

14 września 2020

18:10

Chciały go Real i Juventus, ogrywał Gullita i Rijkaarda. Piłkarz 90-lecia Bałtyku Gdynia - Piotr Rzepka o swojej karierze

O Piotra Rzepkę pytał przed laty Real Madryt. W barwach Górnika Zabrze potrafił postraszyć w Turynie "Starą Damę". Jako młodzieżowy reprezentant Polski ogrywał Holandię z Ruudem Gullitem i Frankiem Rijkaardem w składzie. Teraz został Piłkarzem 90-lecia Bałtyku Gdynia.

Do Gdyni przybył z rodzinnego Koszalina w 1980 roku. Był reprezentantem Polski do lat 20, wicemistrzem Europy w tej kategorii wiekowej. W Bałtyku spędził najbardziej "tłuste" lata w klubowej historii. W biało-niebieskich barwach zagrał 188 meczów w ekstraklasie. Strzelił 22 gole - co do dziś pozostaje klubowym rekordem. Z Górnikiem Zabrze grał w europejskich pucharach. Potem wyjechał do Francji, a po powrocie kontynuował karierę w Arce Gdynia, gdzie w sezonie 1997/98 strzelił 27 bramek, co jest najlepszym sezonowym wynikiem w historii tego klubu.

Sportowcem 90-lecia Bałtyku został Władysław Kozakiewicz. Piotrowi Rzepce przypadł nie mniej zaszczytny tytuł Piłkarza 90-lecia. Swoja bogatą karierę podsumował w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim w radiowej "Dogrywce".


Włodzimierz Machnikowski