Sport
W niedzielę w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim czekają nas duże sportowe emocje (fot. Energy Events)

piątek,

11 września 2020

14:05

Wielki finał Lotto Triathlon Energy. Już w najbliższą niedzielę w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim

W najbliższą niedzielę w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim odbędzie się finał Lotto Triathlon Energy. Zawodnicy ścigać się będą na dystansach 1/4 i 1/8 IM. Dodatkowo poznamy rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Impreza w Starogardzie Gdańskim to królestwo Tomasza Spaleniaka, od pierwszej edycji zawodnik z Dobrzewina wygrywał w stolicy Kociewia czterokrotnie na dystansie 1/4 IM. Niestety tym razem zabraknie go na starcie. Kto zatem powalczy o zwycięstwo?

Do grona faworytów zalicza się Paweł Juśkiw z Gdyni, który w 2018 roku zajmował czołowe miejsca w Lotto Triathlon Energy, jak również Dawid Goryński z UKS TRS Susz. Do rywalizacji włączy się też zapewne bardzo mocny na biegu Krzysztof Wiatrowski z Gdańska.

KLASYFIKACJA GENERALNA NA DYSTANSIE 1/4 IM

W Skarszewach i Starogardzie Gdańskim rozstrzygnie się sprawa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu Lotto Triathlon Energy. Walkę o pierwszą lokatę stoczą Sebastian Krasnodębski, Damian Dobosik i Jacek Gniot. Z kolei wśród pań samotną liderką jest Natalia Zeszutek z Gdyni.

REWANŻ ZA MRĄGOWO NA DYSTANSIE 1/8 IM?

Na dystansie 1/8 będzie okazja do rewanżu za Mrągowo. Marcin Waniewski zaliczył wywrotkę na rowerze i stracił dystans do Piotra Bronakowskiego. Na mecie Bronakowski był lepszy o niespełna 2 minuty, ale gdyby nie pechowa wywrotka Wani na śliskim, po deszczu, zakręcie, to wynik tej rywalizacji mógł być odwrotny. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obaj panowie walczą w klasyfikacji generalnej o pierwsze miejsce w cyklu Lotto Triathlon Energy.

 

lotto thriatlon energy2

(fot. Energy Events)

 

 ZEGARKI DLA ZWYCIĘZCÓW, ALE MOŻE JE TEŻ ZDOBYĆ KAŻDY UCZESTNIK

Zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu Lotto Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM - zarówno kobieta, jak i mężczyzna - otrzymają szwajcarskie zegarki marki Ball wykonane ze stali szlachetnej, które ufundował Official Time Keeper zawodów.

Szansę na zegarek ma również każdy uczestnik zawodów. W konkursie #TriEmocjezBALL wystarczy na mecie w namiocie Ball odczytać swojego chipa, wykonać pamiątkowe zdjęcie, pokazując swoje emocje ze startu, następnie zdjęcie należy umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych z oznaczeniem profili Ball Watch Poland i Lotto Triathlon Energy oraz koniecznie dodać hasztag #TriEmocjezBALL.

REKORDOWA PULA NAGRÓD W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Pomimo trudnego czasu pandemii w roku jubileuszu cyklu Lotto Triathlon Energy zgromadził rekordową pulę nagród w klasyfikacji generalnej cyklu. Obok zegarków uczestnicy otrzymają również weekendowe vouchery pobytowe do pięciogwiazdkowego Seidorf Mountain Resort, sprzęt biegowy marki Mizuno, pakiety kosmetyków marki AA i AA MEN oraz pakiety startowe cyklu Lotto Triathlon Energy 2021.

- Bardzo się cieszę, że pomimo trudnego roku nasi partnerzy okazali dużą solidarność i nie wycofali składanych przed sezonem deklaracji. Pula nagród w klasyfikacji generalnej Lotto Triathlon Energy w tym roku zdecydowanie przekracza 100 tysięcy złotych – mówi dyrektor cyklu Adam Greczyło.

ZGŁOSZENIA OTWARTE DO SOBOTY

Z uwagi na obowiązujące restrykcje sanitarne nie będzie możliwości zgłoszenia się na zawody na miejscu. Zapisy przyjmowane są do soboty do godziny 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc na platformie www.TimeRecords.pl.

 

am