Sport
Piłkarze Lechii wracają do treningów (Fot. Tomasz Rulski/058sport.p / KFP)

środa,

12 sierpnia 2020

15:16

Dobre informacje dla kibiców Lechii. Nie ma kolejnych zakażeń, piłkarze wznawiają treningi

W końcu dobre informacje otrzymali kibice Lechii. Klub przekazał, że żaden z przebadanych we wtorek zawodników i członków sztabu nie jest zakażony koronawirusem. Biało-zieloni wracają do przygotowań. Aby nadrobić stracony czas będą trenowali dwa razy dziennie.
"Potwierdzamy, że przeprowadzone w wczoraj testy na obecność SARS-CoV-2 u wszystkich przebadanych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego Lechii Gdańsk dały wynik ujemny. Wyjątkiem jest piłkarz, u którego przed tygodniem stwierdzono obecność wirusa." - poinformowała Lechia.
 
W klubie problemy związane z koronawirusem rozpoczęły się 4 sierpnia. Wtedy okazało się, że jeden z zawodników jest zakażony. Co gorsza miał już styczność z częścią innych piłkarzami podczas treningu.

Zawodnicy zostali poddani izolacji w jednym z gdańskich hoteli. Tam jednak - w miarę możliwości - dbali o formę.

Pomimo kwarantanny nasi zawodnicy bardzo ciężko pracują w tym okresie ???? Nie inaczej jest z Łukaszem Zwolińskim, który robi wszystko, co w jego mocy, aby na początek sezonu @_Ekstraklasa_ być w jak najwyższej dyspozycji ????????️‍♀️ pic.twitter.com/DTjb5ATwTZ

— Lechia Gdańsk SA (@LechiaGdanskSA) August 10, 2020
 
Teraz klub poinformował, że drużyna wraca do treningów. Przekazano także, że "zawodnik zakażony pozostanie na kwarantannie domowej i za kilka dni przejdzie dodatkowe badania. Pozostała część drużyny już dzisiaj popołudniu powróci do treningów i będzie kontynuować przygotowania do sezonu 2020/2021 w bazie treningowej Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Traugutta 29 oraz na Stadionie Energa Gdańsk. Treningi będą odbywać się 2 razy dziennie."

- Cieszymy się, że szybka izolacja pozwoliła zminimalizować ryzyko zakażenia się tylko do jednego zawodnika, u którego pierwszy wynik testu był pozytywny. Najważniejsze było zdrowie zawodników i sztabu, dlatego ten tydzień, który teraz spędziliśmy w izolacji, wykorzystaliśmy na dodatkową regenerację. To na pewno pozytywny aspekt w całej tej sytuacji. Całe przygotowania do nowego sezonu tylko przesunęły się o tydzień. Zawodnicy w tym tygodniu podtrzymywali formę, co na pewno ułatwi im powrót do właściwych obciążeń na boisku - powiedział Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.

Tymoteusz Kobiela/mat. pras.