Sport
fot. arka.gdynia.pl/ Michał Puszczewicz

piątek,

31 lipca 2020

18:23

Zmian w Arce ciąg dalszy. Siemaszko odchodzi, Siemaszko przychodzi, Marcus zostaje

Daniel Chmielnicki, Adam Danch i Marcus Vinícius podpisali nowe kontrakty z Arką Gdynia. Umowy Dancha i Chmielnickiego będą obowiązywały do 30 czerwca 2022 roku. Z kolei Marcus Vinícius zostanie w Arce na kolejny rok.

W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy Daniel Chmielnicki zagrał w jednym meczu. Wystąpił na środku obrony przeciwko Wiśle Kraków w ostatniej kolejce. Inny środowy defensor, Adam Danch zagrał w 28 spotkaniach, strzelając dwie bramki, a bilans pomocnika Marcusa da Silvy to 16 meczów i trzy gole.

SIEMASZKO W GDYNI

W ubiegłym tygodniu z Arką pożegnał się napastnik Rafał Siemaszko, a w tym tygodniu kolejne czołowe ogniwa klubu - Michał Nalepa, Damian Zbozień i Pavels Steinbors. Okazuje się jednak, że nazwisko Siemaszko nadal będzie pracowało na punkty w Gdyni. Trzyletni kontrakt z Arką podpisał bowiem 23-letni napastnik Artur Siemaszko, który w ostatnim sezonie występował w I-ligowym Stomilu Olsztyn.

Drużyna powróciła z urlopów i przygotowuje się do startu w I-lidze. W poniedziałek żółto-niebiescy wyruszą na obóz przygotowawczy do Gniewina.

 

Paweł Kątnik