Sport
Sopot. Mistrzostwa Polski w rugby na plaży - Memoriał Edwarda Hodury w roku 2015 (fot. Mateusz Ochocki / KFP)

piątek,

31 lipca 2020

16:04

Sopot Beach Rugby. Międzynarodowy turniej plażowego "jaja". Sportowe emocje i szczytny cel [POSŁUCHAJ]

Międzynarodowe zmagania rugbystów na sopockiej plaży. To już VIII edycja Sopot Beach Rugby. Turniej jest jednocześnie XXVIII Memoriałem Edwarda Hodury. W sobotę sportowej walce towarzyszyć będzie szczytny cel.
W tym roku mecze mężczyzn i kobiet odbędą się o różnych porach. Panie rozpoczną rozgrywki przed południem, panowie zaś o 14:30. Turniej będzie miał obsadę międzynarodową. Zmagania sportowców zobaczymy na plaży miejskiej, obok sopockiego molo (wejście nr 23).


DLA ANASTAZJI I MARLENY

Sopot Beach Rugby nie tylko zapewnia sportowe emocje zawodnikom i kibicom, ale jest również imprezą charytatywną. W tym roku zawodom towarzyszyć będzie zbiórka dla córki rugbysty z Bydgoszczy. Mała Anastazja urodziła się z brakiem kości przedramienia. Potrzebuje kilku skomplikowanych i kosztownych operacji.
Sportowcy będą też wspomagać swoją koleżankę Marlenę, byłą rugbystkę, wielokrotną reprezentantkę Polski, która zbiera na pompę insulinową.

MEMORIAŁ EDWARDA HODURY

Sopot Beach Rugby jest jednym z czterech liczących się w Europie turniejów plażowego rugby, który się odbędzie. Jednocześnie to XXVIII Memoriał Edwarda Hodury, wybitnego zawodnika, legendarnego trenera i twórcy sukcesu sopockiego "Ogniwa".


Czym różni się plażowe rugby od tego ze stadionów?

Posłuchaj rozmowy Piotra Puchalskiego z Jarosławem Hodurą:
{/jb_greenbox}

Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl