Sport
(Fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

piątek,

31 lipca 2020

08:20

Byli piłkarze Lechii pozostają w tureckiej ekstraklasie. Do Łukasika i Michalaka dołączył Sobiech, a gdański klub zarobi milion złotych

Artur Sobiech świętuje awans do tureckiej ekstraklasy. Jego klub Fatih Karagümrük SK pokonał po rzutach karnych Adana Demirspor 6-5. W regulaminowym czasie i po dogrywce był remis 1-1. Sobiech pojawił się w wyjściowym składzie zwycięskiego zespołu i przebywał na placu do 64 minuty.

Na awansie drużyny Sobiecha zarobi gdańska Lechia, bowiem w umowie sprzedaży 30-letniego napastnika znalazł się punkt, mówiący o przelewie na konto gdańskiego klubu 200 tys euro, tj. prawie miliona złotych.

W momencie transakcji Sobiecha Fatih Karagümrük SK znajdował się na jedenastym miejscu w TFF 1. Do barażu przystępował z piątej pozycji.

KORONAWIRUS ZAWIESIŁ DEGRADACJE

Miejsce w tureckiej ekstraklasie pozostanie MKE Ankaragücü, którego barwy reprezentują Daniel Łukasik, Konrad Michalak oraz Michał Pazdan.

Turecka Federacja, w porozumieniu z Ministerstwem Młodzieży i Sportu, zdecydowała, że w czterech najwyższych ligach nie będzie spadków. Klub Polaków zakończył sezon na 18. miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów w 34 meczach.

W Süper Lig zagra 21 drużyn, a w sezonie 2021/22, przy czterech spadkach i trzech awansach, 20.

 

Włodzimierz Machnikowski