Sport
Po powrocie z Poznania zespół rozpocznie intensywne przygotowania do MŚ i walkę o 10 tytuł w karierze (Fot. Energa 77 Racing)

wtorek,

28 lipca 2020

16:58

Kolejne zwycięstwo Energi 77 Racing. "Najpierw popełniliśmy kilka błędów, ale później już pełna koncentracja"

Energa 77 Racing pod wodzą Piotra Tarnackiego wygrało trzecią rundę Pucharu Polski z rzędu. Zawody odbyły się w dniach 25-26 lipca na jeziorze Kierskim. Zespół po powrocie z Poznania rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Świata.

Po wygranych dwóch rundach Pucharu Polski we Włocławku i Olsztynie, team 77 Racing był postrzegany jako niekwestionowany faworyt. Pierwszy dzień zawodów okazał się jednak być dla nich trudny. Zmienne warunki wiatrowe zmusiły zawodników do włożenia dużego wysiłku w osiągnięcie dobrego wyniku.

WSZYSTKO BYŁO MOŻLIWE

Po pierwszym dniu dla większości załóg każda lokata była możliwa do osiągnięcia. Jednak drugi dzień wyjaśnił już wszystko. Wygrana Piotra Tarnackiego zapewniła ekipie Energa 77 Racing pierwsze miejsce na podium.

- Ten akwen na pewno nie należy do łatwych - przyznaje Piotr Tarnacki. - Pierwszego dnia regat popełniliśmy kilka błędów, których konsekwencją była druga lokata na remisie punktowym z Rafałem Sawickim. Późniejsza analiza i przepracowanie ich z trenerem Jurkiem Chodubskim oraz moim teamem, czyli Bartkiem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem, bardzo nam pomogła. Drugi dzień to już pełna koncentracja na celu i zwycięstwo w obu wyścigach - podkreśla sternik 77 Racing.

WIĘKSZE WYZWANIE

Na celowniku zespołu Energa 77 Racing jest też znacznie większe wyzwanie. Wykorzystują każdą sposobność do podnoszenia poziomu sportowego i przygotowań do walki o dziesiąte złoto Mistrzostw Świata w klasie Micro.

- Mamy sporo materiału filmowego i fotograficznego po każdych regatach i to również pozwala pracować nad ustawieniami i naszą pracą na pokładzie – mówi Tarnacki.

Po powrocie z Poznania zespół rozpocznie intensywne przygotowania do Mistrzostw Świata i walkę o 10 tytuł w karierze.

 

MISTRZOWIE ŚWIATA

 

77 Racing Team to Mistrzowie Świata w żeglarstwie. Liderem i założycielem teamu jest Piotr Tarnacki, który zawodowo żegluje od 1999 roku, a od 2003 pod własnym szyldem. W klasie Micro zdobył najwyższe trofea i jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał także Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku.

W tym sezonie 77 Racing Team - w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała - będzie walczył o 10. tytuł Mistrza Świata w żeglarskiej klasie Micro.

 

oprac. ako