Sport
Fot. Grzegorz Trzeciak

niedziela,

23 lutego 2014

18:44

[FOTO] Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym odbyły się w Hali Olivia

Osiem drużyn i 125 zawodniczek wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Dziewczyny i dziewczynki rywalizowały w kategoriach wiekowych: Juvenile, do 13 lat oraz  Novice do 15. Na lodowisku zaprezentowały się również drużyny Mix Age oraz Adult – drużyna amatorska dorosła.
Pierwszy raz w Trójmieście wszystkie drużyny z Polski walczyły o złote medale. - To dyscyplina, które polega na tym, że na lodzie jeżdżą całe formacje, które składają się od 12 do 16 zawodniczek. Podstawową zasadą jest to, że musi być to synchroniczne czyli bardzo równe, tłumaczy organizator zawodów Bartek Zielenkiewicz.

 - Dziewczyny na lodzie wykonują różne elementy i formy, m.in. koła, gwiazdy, dodaje trenerka Agnieszka Filipowicz.

Przed rozpoczęciem zawodów, na lodowisku pojawiły się debiutantki z Elbląga. Dziewczynki w wieku 8 - 12 lat, które nie rywalizowały z pozostałymi zawodniczkami. Jak mówiły reporterowi Radia Gdańsk, przed wejściem na lodowisko, są zdenerwowane i skupione. - Mamy układ i będziemy go dzisiaj tańczyć, trochę się stresujemy przed wejściem. Nasz układ jest trudny i szokujący. Będziemy wykonywały między innymi piruety, jaskółkę i przekładanie. Najtrudniejsze jest to, że wszystko musimy wykonać równocześnie a trenujemy dopiero od kilku miesięcy, mówiły łyżwiarki z UKS Szóstka Elbląg.

Po zaprezentowaniu się początkującego zespołu na lodowisku, pojawiły się "doświadczone" zawodniczki. Rywalizowały w dwóch kategoriach: Juvenile (do lat 13) oraz Novice (do lat 15).

Najlepsze podczas Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w kategorii Juvenile i Novice okazały się zawodniczki z zespołu ICE FIRE.

Kategoria Juvenile:

I miejsce - Ice Fire I (SKF Iceskater Gdańsk)

II miejsce - Le Soleil Novice (Toruń)

III miejsce - Olivia Dance (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Kategoria Novice:

I miejsce - Ice Fire II (SKF Iceskater Gdańsk)

II miejsce - Olivia Dance (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

III miejsce - Ice Dance (KS Szostka Elblag)


Zobacz Galerię