Sport
Mariusz Wlazły od 1 lipca będzie zawodnikiem Trefla Gdańsk fot. PAP/Adam Warżawa

piątek,

05 czerwca 2020

11:02

Mariusz Wlazły zdradza kulisy przejścia do Trefla: "Rozmyślałem od dawna, by zamieszkać w Gdańsku"

W siatkówce osiągnął wszystko, albo prawie wszystko. Większość też z udziałem jednej drużyny - Skry Bełchatów. Czas na zmiany w życiu Mariusza Wlazłego przypadł na wiek 36 lat, po blisko dwóch dekadach spędzonych w jednym klubie, jednym mieście i z jednym trykotem na plecach.
O transferze Wlazłego do Trefla Gdańsk głośno było od kilkunastu dni, a teraz staje się on faktem. W Europejskim Centrum Solidarności powitali go prezes klubu Dariusz Gadomski, trener i prywatnie przyjaciel Michał Winiarski oraz Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
 
NIE TEN WLAZŁY?

Pierwsze chwile w Gdańsku odchodzący ze Skry atakujący zaczął od ważnej deklaracji. - Frajda, którą czerpię z siatkówki, pasja, są dalej takie same a może nawet i większe niż kiedyś. Jestem bliżej końca kariery, ale ten sport dostarcza mi jeszcze więcej przyjemności - powiedział Wlazły, dla którego rozbrat z Bełchatowem po 17 latach nieprzerwanej gry w tamtym mieście z pewnością stanowił nie lada wyzwanie. - Całe może życie sportowe było w jednym klubie. Dla mnie to bardzo nowa sytuacja, ale wiara i zaufanie jakimi obdarzyli mnie prezes i trener Winiarski, powoduje że zmiana jest dużo łagodniejsza, niż mi się wydawało. Z niecierpliwością czekam na przeprowadzkę do Gdańska i pierwszy mecz w barwach nowej drużyny - zadeklarował 36-latek.

RELACJA Z TRENEREM

Nie tylko samo przejście Wlazłego ożywia atmosferę wokół gdańskiej drużyny, ale też relacja Wlazłego z trenerem Michałem Winiarskim. Panowie znają się ze wspólnej gry w barwach Skry i reprezentacji Polski. Dla Wlazłego to kolejny przykład zatarcia granicy na linii trener-kolega z drużyny. Wcześniej takiej sytuacji doświadczył, kiedy Stephane Antiga, były kolega z drużyny, obejmował Skrę a następnie reprezentację Polski. - Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Rozgraniczam pojęcia pracy i szacunku do moich zwierzchników jak i momenty, gdzie można pozwolić sobie na nieco więcej. Wiadomo, że jestem tu po to, by podporządkować się decyzjom trenera. Notabene jestem  od niego starszy o miesiąc - żartował nowy atakujący Trefla.

Kontrakt z Treflem wejdzie w życie od 1 lipca. Do trofeów pokroju multimedali Mistrzostw Polski, wielu krajowych pucharów, tryumfów w siatkarskiej Lidze Mistrzów, Wlazły spróbuje dopisać kolejne sukcesy w innych niż bełchatowskie barwach. Klub z Gdańska zakończył poprzedni sezon na 5. pozycji. Z powodu przedwcześnie ukończonych rozgrywek, nie wyłoniono mistrza, w tabeli zaś prowadziła Zaksa Kędzierzyn Koźle.

Obszerne rozmowy z Mariuszem Wlazłym i trenerem Michałem Winiarskim w sobotniej audycji Z boisk i stadionów od godz. 18. W niej m.in o celach gdańskiego Trefla na najbliższy sezon.

 
Paweł Kątnik