Sport
(fot. NSZZ Solidarność)

środa,

03 czerwca 2020

10:38

To będzie najdłuższy w historii Maraton Solidarności. Potrwa miesiąc i można biegać "na raty" [POSŁUCHAJ]

To będzie najdłuższy Maraton Solidarności w 25-letniej historii. Trwać będzie przez cały sierpień, można go realizować na raty, bądź zaliczyć tylko 5 kilometrów. Na tych, którzy podejmą klasyczne wyzwanie, czyli 42 km i 195 m, aplikacja wymusi przebiegnięcie pięciu metrów więcej.

 

Dystans 26. Orlen Maratonu Solidarności wyniesie 42 km 200 m. Wynika to z wymogów aplikacji, która dokonuje klasyfikacji uczestników. Ci będą biegać w realnym świecie, a ich wyniki trafią do centrum przeliczeniowego. Jak zwykle będą miejsca, kategorie, pamiątkowe koszulki i medale. Już w najbliższym tygodniu na stronie organizatora pojawią się informacje dotyczące sposobu zapisów.

NA PIĄTKĘ I "NA RATY"

W związku z tym, że u wielu biegaczy koronawirus zaburzył cykl przygotowań, organizatorzy rozszerzyli formy udziału. Biegać będzie można przez cały sierpień, a dystans 42,2 km rozłożyć na raty. Dla początkujących oraz tych, którzy mają treningowe zaległości, wyznaczono limit pięciu kilometrów.

JUBILEUSZE

26 Orlen Maraton Solidarności przypada w roku szczególnym. To nie tylko 40-lecie "Solidarności", ale także 100-lecie urodzin patrona NSZZ "Solidarność" Jana Pawła II. W związku z tym 15 sierpnia planowane są stosowne uroczystości. Jaki będzie ich rozmiar i charakter, zależy od rozwoju pandemii. Na wszelki wypadek przygotowywane są różne scenariusze.

Posłuchaj rozmowy z dyrektor Orlen Maratonu Solidarności Małgorzatą Leśniewicz:

 

Włodzimierz Machnikowski