Sport
Zbigniew Boniek ogłosił, że finał PP zostanie rozegrany w Lublinie (Fot. Wikipedia/Szater)

wtorek,

02 czerwca 2020

11:26

Lublin miastem gospodarzem tegorocznego finału Puchar Polski. Przed Lechią jeszcze dwa kroki

Droga Lechii Gdańsk do obrony krajowego pucharu wiedzie przez Poznań i Lublin. To drugie miasto będzie gospodarzem finału Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2019/20.

Pandemia koronawirusa wykluczyła możliwość rozegrania finału przy pełnym stadionie, stąd zasadność organizacji finału na mniejszej od Stadionu Narodowego w Warszawie arenie. Wynajem największego w Polsce obiektu to koszt około miliona złotych, kwoty zdaniem PZPN-u zbyt dużej przy obecnej sytuacji epidemiologicznej.

FINAŁ W LUBLINIE

Prezes związku Zbigniew Boniek ogłosił, że gospodarzem tegorocznej edycji będzie Lublin i tamtejsza Arena Lublin, o pojemności 15500 miejsc. To stadion na którym m.in młodzieżowa reprezentacja do lat 20, mierzyła się z Włochami podczas Mistrzostw Świata organizowanych w Polsce. Na co dzień na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa Motor Lublin, który awansował do II-ligi.

24.07 2020 Arena Lublin Godzina 20:00 Finał PP ????????????????????????⚽️⚽️

— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) June 2, 2020 LECHIA Z LECHEM

Przed Lechią jeszcze dwa kroki w kierunku obrony pucharu Polski. W półfinale przeciwnikiem drużyny Piotra Stokowca będzie Lech Poznań, a mecz odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Jeśli biało-zieloni okażą się lepsi w tym spotkaniu, w filane zagrają z lepszym z drugiej pary Cracovia Legia Warszawa (mecz w Krakowie).


Finał Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 24 lipca. W ubiegłym roku Lechia 2 maja na Stadionie Narodowym pokonała w finale Jagiellonię Białystok 1:0.

 

Paweł Kątnik