Sport
Celebracja zdobycia Pucharu Polski w 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

28 maja 2020

13:00

Lech Poznań na drodze Lechii w Pucharze Polski. Zaskakujący bilans ostatnich spotkań obu klubów

Lechia zagra z Lechem w półfinale Pucharu Polski. Kolejorz został wylosowany jako pierwszy, dlatego to na jego terenie odbędzie się mecz. Bilans ostatnich 10. spotkań obu drużyn wskazuje na bardzo wyrównaną rywalizację.

Mecz odbędzie się w Poznaniu 7 lub 8 lipca. W poprzednich rundach teoretycznie trudniejszą przeprawę miała Lechia, na drodze której stawał m.in Mistrz Polski Piast Gliwice i inny ekstraklasowy zespół - Zagłebie Lubin.

Los oszczędzał we wcześniejszej fazie Kolejorza, który ani razu nie mierzył się z drużyną z Ekstraklasy, pokonując po drodze I-ligowego Chrobrego, II-ligową Resovię, II-ligową Stal Stalowa Wola. W ćwierćfinale piłkarze Dariusza Żurawia pokonali I-ligową Stal Mielec 3:1.

ŁEB W ŁEB

Pojedynki Lechii z Lechem w ostatnich latach są niezwykle wyrównane. Bilans ostatnich dziesięciu, to idealny remis  - cztery zwycięstwa Lechii, cztery zwycięstwa Lecha i dwa remisy. Bilans bramkowy ze wzkazaniem na Lecha (13:9), głównie dlatego że jeden pojedynek obu drużyn zakończył się zwycięstwem Kolejorza 3:0, a było to 16 marca 2018 roku. W XXI wieku obie drużyny nie mierzyły się ze sobą w rozgrywkach Pucharu Polski, za to obie sięgały wówczas po Puchar Polski - Lechia przed rokiem, a Lech w latach 2004 i 2009.

 

 

Paweł Kątnik