Sport
Flavio Paixao jest już zdrowy (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

poniedziałek,

25 maja 2020

18:05

Kibice z PCV na trybunach, "kat Arki" w pełni sił. "Dogrywka" przed derbowym meczem Lechii z Arką

Piłkarze gdańskiej Lechii w poniedziałek mieli wolne. Arkowcy odpoczywali przez weekend po zgrupowaniu w Gniewinie, z którego wrócili w piątek. Od wtorku oba zespoły zaczynają "Operację Derby", której zwieńczeniem będzie niedzielny mecz na Stadionie Energa Gdańsk. Relacja na żywo w audycji "Radio Gdańsk - Z boisk i stadionów".

Sezon piłkarski w naszym kraju zacznie się od wtorkowego meczu Pucharu Polski. W Legnicy Miedź zmierzy się o godz. 20:30 z Legią Warszawa. W środę o godz. 20:10 Stal Mielec zagra z Lechem Poznań. W półfinałach są już broniąca trofeum Lechia oraz Cracovia.

Sezon PKO Ekstraklasy zostanie wznowiony od piątkowych spotkań Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin. Dzień później dojdzie do spotkania Lecha z Legią. W niedzielę o godz. 17:30 Lechia podejmie Arkę.

KIBICE Z PCV

Zgodnie z przepisami na stadionie będzie mogla przebywać bardzo ograniczona liczba osób. W strefie "0" tylko piłkarze, sztaby szkoleniowe i sędziowie. W sąsiedztwie - osoby realizujący transmisje telewizyjną. Na trybunach zasiądzie 15 dziennikarzy oraz 10 fotoreporterów.

W roli kibiców wystąpią wycięte z PCV podobizny kibiców, którzy za 75 zł wykupią sobie ten przywilej.

- To będzie też cenna pamiątka. Po sezonie będzie można swoje "alter ego" zabrać do domu - mówi w radiowej "Dogrywce" dyrektor Lechii ds. komunikacji i marketingu Arkadiusz Bruliński.

WSZYSCY ZDROWI

Raport medyczny jest budujący. Z drużyną trenował już kapitan i "kat Arki" Flavio Paixao, który z powodu urazu pauzował przez kilka tygodni.

- Wszyscy są żądni gry po ponad dwumiesięcznej przerwie. Dodatkową motywację budzi oczywiście rywal. Spotkania derbowe należą do gatunku nadzwyczajnych - dodaje Arkadiusz Bruliński.

Posłuchaj całej rozmowy:Włodzimierz Machnikowski