Sport
Maciej Szafran w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim zdradził plany na najbliższe, dni, tygodnie, miesiące i cały sezon (fot. Jerzy Bartkowski / KFP)

niedziela,

24 maja 2020

19:18

Koniec kwarantanny w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Olimpijczycy już trenują "w realu", otwarcie być może tylko on-line

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku wznawia działalność. Czarterowanie jachtów będzie możliwe najprawdopodobniej z początkiem czerwca. Inauguracja sezonu żeglarskiego odbędzie się wtedy, gdy rząd wyda zgodę na organizację zgromadzeń do 50 osób, Jeśli nie nastąpi to do końca maja, flaga zostanie wciągnięta na maszt on-line.

NCŻ zaliczono do elitarnego grona wysoko wyspecjalizowanych ośrodków szkolenia sportowego, traktowanych na równi z centralnymi ośrodkami szkoleniowym, takimi jak np. OPO Cetniewo we Władysławowie. Taki status pozwala na większy zakres świadczonych usług, np. z zezwoleniem na usługi gastronomiczne i noclegowe.

- Od 2 maja możemy "odmrażać" sport i rekreację. Jesteśmy też na etapie dostosowywania się do bardzo restrykcyjnych nowych norm. Marina na ponad 100 jednostek jest wypełniona w 3/4. Przygotowana jest już także baza noclegowa - mówi kierujący ośrodkiem w Górkach Zachodnich Maciej Szafran.

KADRA JUŻ TRENUJE

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w klasie 470 oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 46-er to nasze medalowe szanse na igrzyskach w Tokio. Obie załogi zeszły już na wodę i w Narodowym Centrum Żeglarstwa szlifują olimpijską formę. W ośrodku w Górkach Zachodnich bywa także trzykrotny MŚ na desce z żaglem Piotr Myszka. On akurat, jako zawodnik AZS AWFiS, jest u siebie.

Maciej Szafran w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim zdradził plany na najbliższe, dni, tygodnie, miesiące i cały sezon:

 

wm/mk