Sport
Na zdjęciu Grzegorz Krychowiak Fot. mat. pras.

sobota,

23 maja 2020

17:51

Arka zagrała z Lechem dla chorej Tosi. W jeden wieczór na operację 17-miesięcznej dziewczynki zebrano ponad 20 tys. złotych

Ponad 700 tys. zł jest już na koncie Tosi. 17-miesięczna dziewczynka wymaga poważnej operacji. Ta może odbyć się tylko w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to 10 milionów złotych, które trzeba zebrać w pół roku.

Arka Gdynia przegrała z Lechem Poznań 1:2 w wirtualnym meczu zagranym dla Tosi. Przy okazji widowiska w gdyńskim Konsulacie Kultury odbyła się licytacja nie tylko sportowych rekwizytów.

 


CENNA JEDENASTKA

Koszulki Grzegorza Krychowiaka i Zbigniewa Bońka, piłka w barwach Ajaksu Amsterdam z autografem Edwina van der Saara oraz piłka do koszykówki przekazana prze Marcina Gortata, rugbowe "jajo" Buldogów z Gdyni, książka Andrzeja Seweryna z autografem, suknia Hildy Fajtcacy ze spektaklu Sonata Belzebuba i kilka innych cennych przedmiotów - w sumie uzbierała się "jedenastka". Nie dziwi liczba piłkarska, bowiem inicjatorem akcji był Rafał Siemaszko - napastnik Arki.

W studiu zasiadł Michał Listkiewicz, który miał ochotę wylicytować żółto-niebieski tort, ale został przebity. Ostatecznie słodki rekwizyt znalazł konsumenta, którego apetyt sięgnął prawie 400 zł. Zdalnymi gośćmi byli Marcus da Silva i Rafał Siemaszko oraz trener - Leszek Ojrzyński.

NAJDROŻSZA KOSZULKA

W e-sportowym meczu piłkarskim Arka przegrała z Lechem Poznań, ale bramka Michała na Nalepy na 1:1 to były "stadiony świata". Koszulki z autografami piłkarzy Arki i Lechii osiągnęły cenę 2 tys. zł, ale obie przebił Grzegorz Krychowiak, którego wierzchnia odzież została wylicytowana za 3,5 tys. zł.

W jeden wieczór udało się zebrać ponad 22 tys. zł i jesteśmy już coraz bliżej miliona - tego pierwszego z dziesięciu, których potrzeba na operację 17-miesięcznej Tosi. Tosia ma jeszcze pół roku na to, by podjąć w Stanach Zjednoczonych terapię genową, która pozwoli jej przeżyć, dorosnąć i cieszyć się życiem.

Włodzimierz Machnikowski i Rafał Siemaszko rozmowę w "Radio Gdańsk Z boisk i stadionów" zaczęli od meczu dla Tosi, a skończyli na derbowym meczu z Lechią.

Posłuchaj rozmowy:


WM/puch