Sport

sobota,

16 maja 2020

19:57

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego prorektorem AWFiS. Tomasz Chamera stawia aktywność studentów ponad rekordy

Tomasz Chamera przejmuje sportowe stery w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego został powołany na stanowisko prorektora do spraw sportu. Jako priorytet określił poprawienie wizerunku uczelnianego klubu.
Prorektor Chamera zapowiedział wybory nowego prezesa AZS AWFiS. Tę funkcję piastował były rektor Waldemar Moska. Nie wykluczył także audytu, którego celem będzie wyjaśnienie kontrowersji towarzyszących umowie z Chińczykami, którzy przebywali na terenie uczelni. Chodzi przede wszystkim o kwestie finansowe.


ODMRAŻANIE GÓREK ZACHODNICH

Od 18 maja otwarte zostaną wodne ośrodki w Górkach Zachodnich - Narodowe Centrum Żeglarstwa i Centrum Sportu Akademickiego Galion. Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, a od kilkudziesięciu godzin prorektor ds. sportu AWFiS, Tomasz Chamera za priorytet uznał sportową aktywizację środowiska akademickiego. Nie chodzi mu o wielki "wyczyn".

KURS NA AKTYWNOŚĆ

Tomasz Chamera liczy na odbudowanie dawnych "firmowych" sekcji uczelni. Floreciści, wioślarze, gimnastycy i pływacy zdobywali przecież w przeszłości medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

- Trudno będzie wrócić do tamtych czasów. Oczywiście postaram się zintegrować środowisko. W tej chwili, jeśli chodzi o sportowy wyczyn, to zdecydowanie prym wiodą żeglarze, którzy mogą przywieźć medale z Tokio. W pierwszej kolejności będę chciał zaktywizować studentów i nie chodzi tu tylko o ustanawianie rekordów życiowych, ale organizowanie życia sportowego - mówił prezes-prorektor w audycji "Radio Gdańsk - Z boisk i stadionów".Włodzimierz Machnikowski