Sport
Powody do zadowolenia mają także znajdujące się na pozycjach spadkowych m.in. Bałtyk Gdynia (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

12 maja 2020

16:41

Trzecioligowi piłkarze zakończyli sezon. Bałtyk Gdynia nie pogrąży się w czwartoligowej otchłani

Bez degradacji, z awansami - tak zakończy się sezon trzeciej ligi. PZPN decyzję o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek pozostawił w gestii okręgowych związków, a te - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie- zdecydowały o niewznawianiu gry.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III- ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzenie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Ponadto Zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN - czytamy w komunikacie PZPN.

Zwolennikiem takiego rozwiązania był m.in prezes Pomorskiego Związku. Radosław Michalski nie widzi problemu w tym, że w przyszłym sezonie zagrają aż 22 drużyny. Bardzo prawdopodobny jest podział po pierwszej rundzie na grupę mistrzowską i spadkową. W takiej sytuacji liczba spotkań mogłaby nawet niższa niż dotychczas.

BAŁTYK NIE ZATONIE

Powody do zadowolenia mają także znajdujące się na pozycjach spadkowych - Grom Nowy Staw i Bałtyk Gdynia.

- Pewien niedosyt jednak pozostał. Wierzyłem, że miejsce w 3 lidze uda nam się zachować w sportowej walce , na murawie" - powiedział nam prezes Bałtyku - Jacek Paszulewicz.

Najbliższy sezon będzie na pewno nietypowy. Przy zachowaniu awansów i braku spadków weryfikacja będzie się odbywać przy większej liczbie drużyn zdegradowanych. Wciąż dyskutowana jest koncepcja, według której ekstraklasa byłaby pierwszą ligą, a druga zostałaby podzielona na dwie grupy.

Oficjalne zakończenie rozgrywek 3 ligi nastąpi w czwartek po telekonferencji szefów okręgowych związków.

 

Włodzimierz Machnikowski