Sport
Za kilka dni Anna Kiełbasińska na sprawdziany przyjedzie do Sopotu (Fot. Agencja KFP/Jurek Bartkowski)

wtorek,

12 maja 2020

17:05

Odmrażanie Królowej Sportu. Diamentowa Liga od połowy sierpnia. Anna Kiełbasińska trenuje na Mazurach

Lekkoatletyczny mityng Diamentowej Ligi w Londynie odwołany. Koronawirus storpedował siedem wcześniejszych imprez elitarnego cyklu - w Dausze, w Chinach, Sztokholmie, Neapolu, Rabacie, Eugene i Paryżu.

Zawody w Londynie miały odbyć się w pierwszy weekend lipca. A 11 czerwca ma odbyć się mityng w Oslo, ale w ograniczonej obsadzie, bez udziału kibiców.

LIGA RUSZY W POŁOWIE SIERPNIA

Cykl lekkoatletycznych mityngów Diamentowej Ligi będzie się składał z 11 zawodów. - tak wynika z nowego kalendarza, zmodyfikowanego z powodu pandemii koronawirusa.

Mityngi będą się odbywały od sierpnia do października. Cykl ma się rozpocząć 14 sierpnia w Monako Dwa dni później zaplanowano rywalizację w Gateshead, a 23 sierpnia w Sztokholmie. 2 września lekkoatleci mają się spotkać w Lozannie, 4 września w Brukseli, 6 września w Paryżu, 17 września w Neapolu, 19 września w Szanghaju, 4 października w Eugene, 9 października w Dausze, a 17 października w niesprecyzowanym jeszcze miejscu w Chinach.

Nie będzie tradycyjnych finałowych zawodów, które tym razem miały się odbyć w Zurychu. Nie udało się także znaleźć miejsca w kalendarzu dla odwołanych mityngów w Londynie i Rabacie.

KIEŁBASIŃSKA NA MAZURACH

Na Mazurach o zachowanie formy dba Anna Kiełbasińska. Medalistka MŚ w biegu mieszanym i sztafecie 4x400 siłę buduje w plenerze, a technikę na nieodległym stadionie miejskim w Olsztynie.

Za kilka dni Anna Kiełbasińska na sprawdziany przyjedzie do Sopotu, gdzie w SKLA pracuje pod kierunkiem trenera Michała Modelskiego.

Pełna optymizmu, nadziei na lepszy czas i zadowolona z aktualnej dyspozycji opowiedziała o wszystkim Włodzimierzowi Machnikowskiemu w "Radio Gdańsk Z Boisk i Stadionów":