Sport
(Fot. Materiały prasowe/400m.pl/Grzegorz Radtke)

poniedziałek,

11 maja 2020

19:24

Ruchy kadrowe w trójmiejskich klubach. Arka rozwiązuje kontrakt z Sobierajem, Lechia - przedłuża z Nalepą

Wczoraj Arka Gdynia oficjalnie poinformowała, że nowym trenerem został Ireneusz Mamrot. Dziś klub podał, że umowę za porozumieniem stron rozwiązał jego poprzednik Krzysztof Sobieraj. Z kolei Lechia przedłużyła umowę z ostoją defensywy. Do końca czerwca 2023 kontrakt ma teraz Michał Nalepa.
Rozwiązanie kontraktu z Sobierajem to naturalna kolej rzeczy. Stracił stanowisko, a trudno było się spodziewać, że zostanie asystentem Mamrota. Klub podziękował u podkreślając, że w trudnym czasie od rozpoczęcia pandemii COVID 19 realizował plan, który przygotowywał zespół do wznowienia treningów. Jeszcze dzisiaj poprowadził przed oficjalną zgodą, po przeprowadzeniu badań dla trenera Ireneusza Mamrota zajęcia naszej drużyny.

Sobieraj był pierwszym trenerem Arki przez dwa miesiące, ale nie poprowadził drużyny w ani jednym meczu. Asystentami Ireneusza Mamrota zostali Adrian Siemieniec, a stanowisko drugiego trenera objął Maciej Kędziorek.

NALEPA NA DŁUŻEJ

Dobrą informację otrzymali kibice Lechii. Michał Nalepa przedłużył umowę z Lechią Gdańsk. Nowy kontrakt 27-letniego obrońcy będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

- Jestem bardzo zadowolony, że przedłużyłem umowę z Lechią. Odkąd przyszedł tutaj sztab trenerów z trenerem Stokowcem na czele, moja forma poszła mocno do góry. Głęboko wierzę w to, że będe się dalej mocno rozwijał i dlatego zdecydowałem się na pozostanie w Gdańsku - przyznał Nalepa, na oficjalnej stronie internetowej klubu.

27-latek trafił do Lechii w lipcu 2017 roku z węgierskiego Ferencvarosu. W biało-zielonych barwach sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski. W tym sezonie rozegrał 24 mecze w ekstraklasie i zdobył dwie bramki.
 
tko