Sport
Radosław Michalski powiedział w "Dogrywce", że jest zwolennikiem koncepcji wcześniejszego zakończenia rozgrywek, jeżeli pandemia nie ustąpi (Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

06 kwietnia 2020

18:05

Decyzja o zakończeniu rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy już w czwartek? Prezes Pomorskiego ZPN: "To możliwe"

Belgowie jako pierwsi zdecydowali się zakończyć rozgrywki ekstraklasy. Podobna inicjatywa pojawiła się już także w Holandii.
AZ Alkmaar i PSV Eindhoven dołączyły do apelu dyrektora sportowego Ajaxu Amsterdam Marca Overmarsa o przedwczesne zakończenie piłkarskiego sezonu. Na razie są one zawieszone do 1 czerwca. Tylko na Białorusi zgodnie z planem odbyły się trzy kolejki ekstraklasy.

UEFA CHCE CZEKAĆ

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin uważa, że rozgrywanie meczów lig krajowych przy pustych trybunach byłoby lepszym pomysłem niż przedwczesne zakończenie sezonu.

Ceferin skrytykował piłkarskie władze w Belgii. - Muszę podkreślić: Belgowie i inni, którzy się nad tym teraz zastanawiają, ryzykują prawem gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie" - zagroził Aleksander Ceferin w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF.

Zdaniem szefa UEFA , jeśli sytuacja nie poprawi się znacząco, należy rozważyć rozgrywanie meczów przy pustych trybunach.

KOŃCZYMY W CZWARTEK ?

Na czwartek PZPN zaplanował telekonferencję z udziałem prezesów wszystkich prezesów okręgowych związków. Przeanalizowana zostanie sytuacja w klubach w czasie pandemii. Niewykluczone, że zostanie podjęta decyzja o wydłużeniu obowiązującej do 24 kwietnia przerwy w rozgrywkach, a być może nawet ich wcześniejszego zakończenia.

Zwolennikiem takiej koncepcji jest m.in prezes Pomorskiego ZPN. Radosław Michalski swe poglądy przekazał i uzasadnił w radiowej "Dogrywce".

Posłuchaj rozmowy z Radosławem Michalskim:


 
Włodzimierz Machnikowski