Sport
Paweł Cięszczyk został nowym rektorem AWFiS w Gdańsku (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

26 marca 2020

14:16

Zmiany na szczycie gdańskiej AWFiS. Paweł Cięszczyk nowym rektorem

Profesor Waldemar Moska od 30 marca nie będzie pełnił funkcji rektora gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Taką decyzję podjął minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zastąpi go profesor Paweł Cięszczyk.
"Rektor Moska ze względu na stan swojego zdrowia od dłuższego już czasu nie wykonywał swoich obowiązków, powierzając bieżące zarządzanie uczelnią prorektorom. W dłuższej perspektywie czasu nie było większych szans na powrót rektora Moski do wykonywania obowiązków służbowych" - poinformowano w komunikacie.
 
"ZACHODNIOPOMORSKI NOBLISTA"

Od 31 marca uczelnią kierować będzie wybrany w styczniu rektor-elekt profesor Paweł Cięszczyk, pochodzący z Goleniowa. Tytuł naukowy profesora zwyczajnego uzyskał w wieku 41 lat. Na gdańską uczelnię trafił z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- W opinii społeczności akademickiej powinno to wreszcie ustabilizować i uspokoić sytuację na uczelni, która aktualnie uchodzi za najlepszą szkołę wyższą kształcącą specjalistów na potrzeby sportu – poinformował rzecznik uczelni.

Profesor Cięszczyk jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie genetyki sportowej. Jest również posiadaczem „Zachodniopomorskiego Nobla" – nagrody, która przyznawana jest najwybitniejszym naukowcom z Pomorza Zachodniego.

mat. prasowe/tkob