Sport
W niedzielę Lechia Gdańsk miała się zmierzyć z Arką Gdynią (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

piątek,

13 marca 2020

13:06

Mecze piłkarskiej ekstraklasy zawieszone z powodu pandemii. "Przeprowadziliśmy szereg konsultacji"

Na tę decyzję zanosiło się od jakiegoś czasu. Z powodu pandemii koronawirusa Ekstraklasa SA zawiesza rozgrywki. Najbliższe dwie kolejki się nie odbędą, a do gry, o ile sytuacja na to pozwoli, piłkarze wrócą na początku kwietnia.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

"ZASIĘGNĘLIŚMY OPINII ORGANÓW ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ"

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

 

tgr