Sport
Pomysłodawcą projektu Drużyna Energii jest Grupa Energa (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

10 marca 2020

15:55

Powołania do Drużyny Energii 2020. W składzie m.in. Szmal i Bestia [ZDJĘCIA]

Rozpoczyna się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu sportowo-edukacyjnego Drużyna Energii, który aktywizuje dzieci i młodzież. Problemy z otyłością ma już co piąty młody Polak.


Drużyna Energii kierowana jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy przygotować trwające od 15 do 300 sekund wideo, prezentujące sportowy charakter szkoły. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i gotowe. To wszystko! Liczy się pomysł i zaangażowanie.

 


Pomysłodawcą projektu Drużyna Energii jest Grupa Energa. – Drużyna Energii to projekt, w którym zachęcamy młode pokolenie do aktywności fizycznej. W świecie gier komputerowych, Internetu czy smartfonów nie jest to wcale proste, ale my znaleźliśmy na to sposób. Do ćwiczeń zapraszają dzieci i młodzież ambasadorzy znani ze świata sportu. To oni pokazują najmłodszym, że ruch, aktywność, wspólne ćwiczenia czy gra w piłkę to świetna zabawa, dobra energia i pozytywne emocje – mówi Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

AMBASADORZY

 


Do 3. edycji Drużyny Energii dołączyli nowi znani i lubiani sportowcy, reprezentanci naszego kraju. W związku z tym, że w tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu w Krakowie do Drużyny Energii dołączają ambasadorzy marki Energa, którzy będą reprezentować Polskę podczas tych wydarzeń sportowych.  Dodatkowo, jako goście niespodzianki, w wybranych szkołach będą pojawiać się inni znani sportowcy będący ambasadorami Drużyny Energii m.in.:

 

Dorota Banaszczyk, mistrzyni Świata w karate WKF
Paulina Guba, Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą
Sławomir Szmal, były reprezentant Polski w piłce ręcznej
Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski w Amp Futbol
Jakub Zawistowski, wicemistrz Europy OCR Ninja Track


– W życiu ważne, aby mieć pasję. Los nie obszedł się ze mną łaskawie, ale ja się nie poddałem. Ampfutbol dał mi solidnego kopniaka, który pchnął mnie do przodu i pozwolił spełnić marzenia. Teraz chciałbym pokazać młodym ludziom, że należy się cieszyć każdą chwilą i czerpać z życia pełnymi garściami. Nie ważne ile ważysz, jakie masz włosy, czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną. Liczy się duch walki i sportowe zacięcie. Mam nadzieję, że rozruszamy Polskę - mówi Przemysław Świercz, jeden z ambasadorów.

MOC ATRAKCJI I NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

Na 100 szkół z całej Polski, które zakwalifikują się do projektu, czekają markowe stroje sportowe dla dzieci i trenerów. Na drużyny, które zanotują najwyższą frekwencję i będą najlepiej wykonywały różnorodne zadania sportowe przygotowane przez ambasadorów akcji, czekają dodatkowe prezenty i nagrody indywidualne. W 5 najlepiej ocenianych szkołach lekcje WF-u poprowadzą utytułowani sportowcy, którzy na co dzień reprezentują Polskę na światowych arenach. Dodatkowo, ich reprezentacje wezmą udział w Wielkim Finale akcji na Stadionie Energa Gdańsk, gdzie będzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, nie tylko tych sportowych.

 

POSŁUCHAJ ROZMOWY WŁODZIMIERZA MACHNIKOWSKIEGO ZE SŁAWOMIREM SZMALEM:

 

oprac. wm/pOr


Zobacz Galerię