Sport
Krzysztof Sobieraj jeszcze jako zawodnik Arki (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

wtorek,

10 marca 2020

10:28

Klubowa legenda za sterami. Krzysztof Sobieraj poprowadzi Arkę Gdynia

Krzysztof Sobieraj będzie będzie nowym trenerem Arki Gdynia. Na stanowisku zastąpi Aleksandara Rogicia, którego dymisję przyjął we wtorek zarząd klubu.

Krzysztof Sobieraj w sumie przez ponad 10 lat był piłkarzem Arki, przez kilka sezonów w randze kapitana. Rozegrał w jej barwach 265 spotkań, przyczyniając się do awansów do Ekstraklasy oraz zdobycia Pucharu Polski i Superpucharu. Przed dwoma laty, po zakończeniu kariery, rozpoczął trenerski rozdział życia zawodowego.


Nie otrzymał jednak propozycji z Arki, o co miał żal do władz klubu. 

- Żegnać chciałem się tylko z boiskiem - mówił w rozmowie z Radiem Gdańsk w 2018 roku. - Troszeczkę inaczej powinno się traktować ludzi oddanych. Ale wieszał się z tego powodu nie będę, czy żył sobie podcinał. Rodzice nauczyli mnie, że w życiu trzeba pracować, by godnie żyć. Ja, jak widać, pracy się nie boję, nie wstydzę. Zakaszę rękawy i biorę się do pracy -

Na własny rachunek pracował kilka miesięcy w A-klasowym Ogniwie Sopot. W ubiegłym sezonie w roli asystenta pomógł utrzymać się Wiśle Płock w Ekstraklasie, a następnie współpracował w Arce z trenerem Aleksandarem Rogiciem na stanowisku asystenta trenera pierwszej drużyny.

Aleksandar Rogić prowadził Arkę w okresie od 10 października 2019 roku do 8 marca 2020 roku. Jego bilans w 15 meczach to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek.
 

Włodzimierz Machnikowski