Sport
Michał Kopczyński był gościem 14. odcinka Znajomych ze Słyszenia (Fot. Tymek Kobiela/Radio Gdańsk)

środa,

26 lutego 2020

08:55

Jakie oferty miał przed przyjściem do Arki i dlaczego na jego transfer wpływ miało rugby? Michał Kopczyński u Znajomych ze Słyszenia

Dlaczego jest niestereotypowym piłkarzem? Jakim cudem wpływ na jego transfer do Arki miały gdańskie rugbystki? Dlaczego Gareth Bale robił większe wrażenie od Cristiano Ronaldo? Czy działały na niego mowy motywacyjne o rosyjskiej armii? Jak to jest z dzikimi zwierzętami w Nowej Zelandii? Michał Kopczyński odpowiedział na te i wiele innych pytań. Posłuchajcie!
Michał Kopczyński pierwsze pół roku w Arce będzie chciał jak najszybciej wyrzucić z pamięci. Trafił do Gdyni po dobrym sezonie w lidze australijskiej i mógł grać tam dalej. Wybrał jednak żółto-niebieskich, po czym przez kontuzję odniesioną w sparingu stracił więcej niż połowę sezonu. Teraz jednak wrócił w świetnym meczu, w którym jego zespół cieszył się ze zwycięstwa w niewiarygodnych okolicznościach, ale jego przyjaciel przeżywał utraconą niemal pewną wygraną.

W rozmowie wspomina czasy pobytu w Suwałkach, kiedy nie było gdzie wyjść „na miasto”, ale za to fakt gry w Wigrach pomagał w wielu sprawach. Porównuje też Nikolicia i Prijovicia, Bale’a i Ronaldo i przypomina uczucia, które towarzyszyły mu po 4:8 z Borussią Dortmund. W tej rozmowie pojawiło się mnóstwo wątków – od żony grającej w rugby po szukanie pająków w butach w Australii. Posłuchajcie:


 
Zapraszają Tymek Kobiela i Paweł Kątnik