Sport
(Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

24 lutego 2020

20:35

Radosław Michalski w radiowej Dogrywce: "Każdy, kto przyjdzie po Bońku, będzie miał ciężko" [POSŁUCHAJ]

18-zespołowa ekstraklasa, Marek Koźmiński prezesem PZPN, dwuletni zakaz stadionowy dla prowodyra awantur na stadionie Lecha. Prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski w "Dogrywce" komentuje bieżące wydarzenia.

KARA

Pierwszym poruszonym tematem był incydent, do którego doszło niedzielę w 64. minucie meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk, kiedy kibice gdańskiego zespołu odpalili kilkadziesiąt rac i zaczęli nimi rzucać na sąsiednie trybuny.

- Jakakolwiek kara ma sens pod warunkiem, że będzie bezwzględnie egzekwowana. Sąd jest właściwą instancją do podejmowania decyzji. Policja, wyposażona w prawne narzędzia i środki, ma kompetencje ingerencji w przestrzeń niepożądanych zachowań. Kary finansowe stanowią najbardziej dotkliwą sankcję - twierdzi były reprezentant Polski.

REFORMA

Kolejnym Dogrywkowym wątkiem były zmiany w Ekstraklasie. Kilka dni temu w siedzibie PZPN odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz klubów Ekstraklasy, poświęcone dyskusji na temat formatu rozgrywek ESA od sezonu 2021/2022. Kluby chcą powiększenia ligi do 18 zespołów od sezonu 2021/2022.

- 18-zespołowa ekstraklasa, trzy drużyny spadające i trzy awansujące z pierwszej ligi, zdynamizują rozgrywki. Będzie mniej meczów "o nic". Większa rotacja sprawi, że w grze będzie więcej podmiotów. Paradoksalnie przy zwiększeniu liczby drużyn, zmniejszy się - do 34 - liczba rozgrywanych. Mniej terminów ligowych sprawi, że piłkarze będą mieli więcej czasu na regenerację, piłkarska jesień nie będzie kończyć się pod koniec grudnia, a wiosna zaczynać na początku lutego. Jestem za - mówi Michalski.

KOŹMIŃSKI NASTĘPCĄ BOŃKA

W październiku kończy się druga kadencja Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa PZPN. Przepisy uniemożliwiają kandydowanie na kolejną. Chęć przejęcia schedy zgłosił wiceprezes związku - Marek Koźmiński.

- Jest kompetentny, zorientowany w piłce i sprawach związku, ale każdy, kto przyjdzie po Bońku, będzie miał ciężko - stwierdził Radosław Michalski w radiowej Dogrywce.

POSŁUCHAJ:Dogrywka w Radiu Gdańsk w każdy poniedziałek po 18:00.

 

Włodzimierz Machnikowski/mk