Sport
(Fot. Radio Gdańsk/Robert Silski)

poniedziałek,

24 lutego 2020

18:20

Berliński, Pieszczek i Żupiński poprowadzą Północ w wyścigu z Południem. Otwarcie sezonu żużlowego w Gdańsku w ostatnią niedzielę marca

Drugi raz w historii Północ będzie się ścigać z Południem na torze żużlowym. Przed rokiem w Łodzi, w pierwszym takim meczu po 21-letniej przerwie, triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42.

Składy drużyn są oparte o zawodników klubów 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Drużyny wystąpią w siedmioosobowych zestawieniach (bez żużlowców pod nr 8 i 16). Powołano też zawodników oczekujących, którzy pojawią się na torze tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora i junior za juniora).

PÓŁNOC

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk Mirosław Berliński przyznał, że w składzie będą nie tylko sami starsi i doświadczeni zawodnicy. - Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji - mówił.

POŁUDNIE

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Timo Lahti (Car Gwarant Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Hans Andersen (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

Menedżer Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski Mariusz Staszewski zaznacza, że zespół ma asa w rękawie. – Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo - tłumaczył. 

BILETY

Za pośrednictwem strony internetowej: http://bilety.speedwayevents.pl.
Bilet Trybuna Główna – 35 zł
Bilet Korona Stadionu – 15 zł
Bilet Dziecięcy – 1 zł (dla dzieci od 0 do 6 lat)

Pakiet VIP&Hospitality – 250 zł (miejsce na trybunie VIP w Bramie Maratońskiej, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

Włodzimierz Machnikowski