Sport
(Fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Machnikowski)

czwartek,

20 lutego 2020

17:03

Piotr Stokowiec zagrał pączkami. Trener Lechii przed wyjazdem do Poznania słodził dziennikarzom i piłkarzom

Cztery punkty zdobyli w dwóch tegorocznych spotkaniach ligowych piłkarze Lechii. W niedzielę zagrają w Poznaniu z sąsiadem w tabeli - Lechem. W razie zwycięstwa gdańszczanie mogą awansować na czwarte miejsce w tabeli, w przypadku porażki - spaść na ósme.

KIJ I MARCHEWKA

Trener Piotr Stokowiec przybył na konferencję z pudełkiem pączków. Częstując dziennikarzy przyznał, że to pierwszy w jego karierze przypadek korupcji. Fakt ten skrupulatnie udokumentowaliśmy dźwiękowo:Dziennikarzy nie udało się zmiękczyć i trener musiał odpowiedzieć na pytanie, jakie konsekwencje spotkały Flavio Paixao za niewykorzystanie rzutu karnego w ostatnim meczu z Piastem Gliwice. Tym razem pączki wystąpiły w roli kija:PIETRZAK DUBLEREM MLADENOVICA

Rafał Pietrzak może okazać się najpoważniejszym wzmocnieniem w tym okienku transferowym. Do Gdańska przybył z belgijskiego Royal Excel Mouscron, w którym zagrał w tym sezonie 15 meczów. Z Lechią podpisał 3,5-letni kontrakt.

28-letni wychowanek Zagłębia Sosnowiec markę na krajowych boiskach wyrobił sobie, grając w Wiśle Kraków. Pietrzak stanowi opcję na lewej stronie boiska i jest w stanie zastąpić Filipa Mladenovica, którym interesowały się kluby z Rosji, ale transfer jest coraz mniej prawdopodobny. W Poznaniu jeszcze nie wystąpi, ale w kolejnym meczu będzie już do dyspozycji trenera

SAIEF I KUBICKI W SKŁADZIE

Spośród pozyskanych zawodników Kenny Saief ma najbogatsze piłkarskie CV. Grał w europejskich Pucharach i reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zadebiutował w minioną sobotę w meczu przeciwko Bałtykowi Gdynia. Teraz pojawi się w meczowej "20". Trener nie wyklucza, że nawet wyjściowej "11". Do gry będzie już także gotowy Jarosław Kubicki.

NIE BĘDZIE POWROTU NA TRAUGUTTA

Nie potwierdziły się wcześniejsze pogłoski i nie będzie sentymentalnego powrotu "Biało-Zielonych" na legendarny stadion przy ulicy Traugutta 29. Spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski z Piastem Lechia rozegra jednak na Stadionie Energa, 11 marca o godz. 18:00.

 

Włodzimierz Machnikowski