Sport
Radość Flavio po golu strzelonym Piastowi Gliwice (Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

środa,

19 lutego 2020

19:33

Kapitan zostaje na pokładzie. Flavio podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk

Flavio Paixao na dłużej w Lechii Gdańsk. Portugalczyk zdecydował się podpisać nową umowę z klubem. W biało-zielonych barwach będzie występował co najmniej do końca sezonu 2020/21, a umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.
Jak ważną postacią dla Lechii jest Flavio, wie każdy kibic biało-zielonych. Widać to w skali mikro - ostatnie dwa mecze to trzy strzelone przez Portugalczyka gole - widać też w skali makro - w barwach Lechii zdobył łącznie 56 bramek w 154 spotkaniach. To podczas występów w Gdańsku został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii polskiej ekstraklasy i wcale nie zamierza się zatrzymywać.

Tym bardziej ważne było przedłużenie umowy z napastnikiem. Poprzednia wygasała z końcem czerwca 2020 roku. Aktualna jest o rok dłuższa. - Jestem bardzo zadowolony. Spędziłem tutaj blisko 5 lat i to był naprawdę udany dla mnie czas. Razem z Lechią mam jeszcze dużo do osiągnięcia. Moja ambicje sięgają wysoko, podobnie jak drużyny, więc cieszę się, że mogę tutaj zostać na dłużej - powiedział Flavio dla oficjalnej strony klubu.
 
Tymoteusz Kobiela