Sport
Lechia Gdask - Piast Gliwice. Nz. Błażej Augustyn. 20.04.2019 (Fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

czwartek,

13 lutego 2020

20:14

Wieczorek zapoznawczy w Gdańsku-Letnicy. W tym meczu możemy zobaczyć trzech z pięciu nowych piłkarzy Lechii

Pięciu graczy ofensywnych zasiliło Lechię Gdańsk. Jako ostatni do Gdańska dotarli Kenny Saief i Egzon Kryeziu. Ten pierwszy został wypożyczony do końca sezonu z Anderlechtu Bruksela. 26-letni skrzydłowy jest reprezentantem Stanów Zjednoczonych i ostatnio przebywał na wypożyczeniu do Cincinatti FC. Drugi występował w młodzieżowych reprezentacjach Słowenii. W kwietniu skończy 20 lat, a ostatnio grał w Triglav Kranj.

Wcześniej w Gdańsku zameldowali się Łukasz Zwoliński, Omran Haydary i Ze Gomes.

PRZEZ GDAŃSK DO PIŁKARSKIEJ EUROPY

Saief zaczynał zawodowe granie w Izraelu. W 2014 roku przeszedł do KAA Gent. W 2018 roku trafił do Anderlechtu Bruksela, skąd został wypożyczony do Cincinnati FC. Saief zanotował natomiast 13 występów w młodzieżowych oraz dwa w seniorskiej reprezentacji Izraela. W 2017 roku przyjął powołanie do reprezentacji Stanów Zjednoczonych, w której zagrał cztery mecze.

Do Gdańska przybył, żeby odbudować swoją pozycję w europejskim futbolu.

SZLAK WYZNACZYŁ HARASLIN

Trener Piotr Stokowiec z optymizmem przygląda się coraz szerszej kadrze. W meczu z Piastem będzie mógł wpisać do protokołu 20 nazwisk, z czym we Wrocławiu był problem. Po pozyskaniu pięciu nowych graczy w pięć dni pojawiają się przejęzyczenia:Trener Stokowiec przyznał, że nowych piłkarzy poznaje dopiero podczas treningów. Wszyscy pozyskani w tym tygodniu są graczami ofensywnymi. Szkoleniowiec twierdzi, że drużynie przydałby się jeszcze środkowy obrońca i defensywny pomocnik. Tym bardziej że w meczu z Piastem zabraknie Tomasza Makowskiego.

- Cieszę się z każdego transferu, chociaż na razie muszę opierać się na pierwszym wrażeniu, bo niektórzy odbyli z zespołem jeden-dwa treningi. Na pewno są jakieś znaki zapytania, jednak trafili do nas głównie młodzi i rozwojowi piłkarze. Mają predyspozycje, aby się u nas rozwinąć i pójść dalej z zyskiem dla klubu. Szukamy nowych Lukasów Haraslinów i liczę, że jakieś perełki znowu odkryjemy - stwierdził Piotr Stokowiec, który zespół Piasta wskazuje jako faworyta piątkowego spotkania.

NIEOBECNI

W Lechii nie zgrają jeszcze Saief i Kryeziu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi pomocnik Tomasz Makowski. Nie w pełni sił są wciąż Patryk Lipski, Karol Fila i Zlatan Alomerovic.

W dobrej formie psychicznej jest Dusan Kuciak. Do transferów odnosi się z dystansem, podkreślając, że dopiero boisko da odpowiedź na pytanie, czy doszło do zwiększenia liczebności drużyny, czy poprawy jakości składu :

 

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice w piątek o 20:30.

 

Włodzimierz Machnikowski