Sport

poniedziałek,

10 lutego 2020

09:13

List dziennikarzy do prezesów Lechii w sprawie pewnej akredytacji

 

Prezes Lechii Adam Mandziara
Wiceprezes Lechii Robert Krupski 

 

List otwarty dziennikarzy"Z uwagi na niedotrzymaniem standardów pracy dziennikarza, pana red. Pawła Stankiewicza, Zarząd Klubu Lechia Gdańsk S.A podjął decyzję o cofnięciu akredytacji klubowej oraz karty parkingowej. Mając powyższe na względzie wnosimy o wyznaczenie innego dziennikarza do kontynuacji współpracy z Klubem Lechia Gdańsk" - pismo tej treści 4 lutego znalazło się na biurku redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego". Dzień wcześniej prezes i wiceprezes Lechii, powołując się na stosowny ustęp Prawa Prasowego, zażądali sprostowania treści zawartych w artykule "Adam Mandziara wyprzedaje Lechię" zamieszczonego na łamach "DB" 3 lutego. Redakcja "DB" zgodnie z dziennikarską etyką ze zobowiązań się wywiązała. Natomiast kwestia wyznaczania zadań dziennikarskich pozostaje wyłączną domeną redakcji.

       Abstrahując od tez postawionych w w/w artykule, wyrażamy solidarność z naszym kolegą oraz oczekujemy zmiany decyzji P. Prezesów. Paweł Stankiewicz od 20 lat pisze o sporcie na łamach Dziennika Bałtyckiego, wykazując się nadzwyczajną determinacją, rzetelnością i obiektywizmem. Jest obecny nie tylko na wszystkich meczach Lechii rozgrywanych w naszym regionie, ale także na większości wyjazdowych. Swe informacje weryfikuje w różnych źródłach. Cierpliwie zabiega o informacje klubowe, przy czym w pracy dziennikarskiej "oficjalny komunikat" stanowi tak naprawdę jedynie puentę spekulacji, plotek i domniemań, których weryfikacja należy do obowiązków dziennikarza.

        Kolejną sprawą jest opiniotwórczy charakter wykonywanego przez nas zawodu. Stawianie wniosków i tez wymaga kompetencji i wiarygodności. Oba przymioty charakteryzują Pawła Stankiewicza i stanowią rękojmię do formułowania opini

        Jest jeszcze jedna istotna okoliczność. Pośród nas - dziennikarzy Paweł jest najbardziej "zapalonym" Lechistą. Zarzut działania na szkodę klubu jawi się zatem jako absolutna abstrakcja.

Zgodnie z deklaracją Pana Wiceprezesa Roberta Krupskiego wyrażoną prywatnie podczas jednej z jesiennych konferencji prasowych - o otwartości i dobrych relacjach, wnosimy o umożliwienie Pawłowi Stankiewiczowi wykonywania dotychczasowych zadań dziennikarskich pozostających w związku z Lechią. Do tego niezbędne jest “odwieszenie”  akredytacji.
 
        Oczekujemy jeszcze większej otwartości i transparentności, bowiem działamy we wspólnym interesie - dobra naszego klubu. Do zobaczenia 14 lutego na Stadionie Energa Gdańsk na meczu z Piastem Gliwice. W pełnym składzie z red. Pawłem Stankiewiczem na trybunie prasowej....
 

                                                                                                                         Ze Sportowym Pozdrowieniem

Mariusz Szmidka, red. naczelny "Dziennika Bałtyckiego"
Adam Mauks, "Dziennik Bałtycki"
Krzysztof Juras, "Dziennik Bałtycki"
Rafał Rusiecki, "Dziennik Bałtycki"
Włodzimierz Machnikowski, Radio Gdańsk
Paweł Kątnik, Radio Gdańsk
Tymoteusz Kobiela, Radio Gdańsk
Krzysztof Szczypior, TVP
Dawid Schenk, TVP
Tomasz Osowski, "Gazeta Wyborcza"
Marcin Domański, PAP
Maciej Słomiński, interia.pl
Tomasz Galiński, lechia.net
Dariusz Boczek, lechia.net
Michał Gałęzewski, Sportowe Fakty
Sebastian Zwiewka, Sportowe Fakty