Sport
Andrzej Misterek, Piotr Kurdziel i Marcin Wargin oraz Włodzimierz Machnikowski (Fot. Paweł Kurdziel)

niedziela,

02 lutego 2020

18:50

Uścisk dłoni Nadala i "plażówka" z Plińskim. Wspomnienia dyrektorów trzech na 40-lecie MOSIR-u Sopot [NIEZNANI, A SZKODA]

40 lat działalności i tylko trzech dyrektorów. Wynik niesamowity, zważywszy jaka jest odpowiedzialność. W gestii MOSIR-u pozostają m.in. plaże oraz sportowo-rekreacyjna przestrzeń Sopotu. Od wielkich imprez z udziałem takich gwiazd, jak Rafael Nadal, po sport dzieci i młodzieży. Między mistrzostwami świata a rekreacyjnym bieganiem po plaży. Od 1980 roku projektami zarządzali Andrzej Misterek, Piotr Kurdziel i Marcin Wargin.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie został utworzony 10 stycznia 1980 roku na podstawie zarządzenia nr 2/80 Prezydenta Miasta Sopotu. Do zadań podstawowych należało świadczenie usług w zakresie sportu, rekreacji i turystyki oraz eksploatacja powierzonych terenów i obiektów.

Pierwszym dyrektorem MOSiR-u w Sopocie został Andrzej Misterek, piastując urząd do 1991 roku. W latach 1991-1996 MOSiR-em zarządzał Piotr Kurdziel. Potem na stanowisko wrócił Misterek, który przez 12 lat kierował instytucją. W październiku 2008 roku dyrektorem został Marcin Wargin.

IMPREZY

Tyczka na Molo, Bursztynowa Mila Sopotu, morskie zawody pływackie, plażowe odmiany siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej, cykl biegów po plaży o Grand Prix Sopotu, wyciskanie sztangi leżąc oraz Bałtycki Kongres Brydża Sportowego. MOSiR współpracował przy organizacji Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, wyścigów kolarskich Tour de Pologne, MP w siatkówce i piłce nożnej plażowej.

Obecnie sztandarowe imprezy ośrodka to cykl biegów w ramach Sopockich 4 Pór Roku, biegi historyczne (Sopocki Bieg Inki i Sopocki Bieg Niepodległej), wyścigi pływackie dookoła mola, turnieje siatkówki plażowej, Memoriał Andrzeja Pawińskiego w pływaniu, Zawody Family Cup, pływanie, narciarstwo, rowery górskie.

W cyklu "Nieznani, a szkoda" w Radiu Gdańsk wspomnieniami podzielili się dyrektorzy - Andrzej Misterek, Piotr Kurdziel i Marcin Wargin.

Posłuchaj materiału: 

 

 

Włodzimierz Machnikowski