Sport
(fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

poniedziałek,

27 stycznia 2020

09:36

Dziesięć igrzysk olimpijskich Natalii Partyki. Gdańszczanka w Tokio ustanowi absolutny rekord świata

Dziesiąty raz olimpijską przygodę będzie przeżywać Natalia Partyka. Gdańszczanka jest absolutną rekordzistką. Nasza tenisistka stołowa miała 11 lat, gdy debiutowała na paraolimpiadzie w Sydney. Od 2008 roku kolejno w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro uczestniczyła zarówno w igrzyskach, jak i paraolimpiadzie. Start w Tokio będzie jubileuszowym.

Natalia Partyka jest nie tylko rekordzistką pod względem liczby olimpijskich występów. Osiem medali paraolimpijskich, w tym pięć złotych - to także osiągnięcie bez precedensu. Irena Szewińska na czterech igrzyskach zdobyła siedem medali. Kolekcjoner złota - Robert Korzeniowski - cztery razy stał na najwyższym stopniu olimpijskiego podium.

Natalia Partyka z powodzeniem rywalizuje ze sportowcami pełnosprawnymi. W dorobku ma jeden srebrny i cztery brązowe medale ME.

GDAŃSK - HODONIN - SZCZECIN

Natalia Partyka urodziła się przed 30 laty w Gdańsku. Tu mieszka i trenuje. Od czterech lat w barwach SKST Hodonín jest mistrzynią Czech. Od roku jest zawodniczką KSI Start Szczecin. W światowym rankingu plasuje się na 60. miejscu.

W Radio Gdańsk Z boisk i stadionów zrelacjonowała przebieg turnieju kwalifikacyjnego do Igrzyska w Tokio. Posłuchaj:

 

 

Włodzimierz Machnikowski