Sport
Artur Sobiech, Sławomir Peszko i Rafał Wolski dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

wtorek,

07 stycznia 2020

13:11

Przygotowania Lechii w cieniu "wolnej ręki". Peszko, Sobiech i Wolski mogą szukać sobie klubów

Lechia Gdańsk rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiej Ekstraklasy. W gronie trenujących zabrakło Sławomira Peszki, Rafała Wolskiego i Artura Sobiecha. Trzej wymienieni otrzymali informację, że mogą szukać nowych pracodawców.


Klub wydał specjalny komunikat, w którym informuje, że "Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski oraz ich menadżerowie otrzymali informację, iż mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu w zimowym okienku transferowym. W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu podjęto decyzję, że szatnia potrzebuje zmian już teraz. Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później."

GRALI, ALE NIE ZACHWYCALI

Artur Sobiech w bieżącym sezonie rozegrał 18 spotkań w Ekstraklasie, dwa w eliminacjach Ligi Europy, dwa w Pucharze Polski i jedno w meczu o Superpuchar. Łącznie w 23 meczach zdobył 6 goli, będąc w większości podstawowym zawodnikiem drużyny. Sławomir Peszko świetnie wszedł w sezon 2019/20. Najpierw doszedł do porozumienia z trenerem Piotrem Stokowcem w kontekście powrotu do drużyny, potem zdobywał gole w trzech kolejnych spotkaniach pomiędzy 6 a 8 kolejką Ekstraklasy. Skrzydłowy przygasł jednak pod koniec rundy jesiennej i w tej części sezonu licznik zatrzymał się na 3 bramkach i 2 asystach. Rafał Wolski wreszcie miał więcej sposobności, by grać. Po straconym w większości poprzednim sezonie, w obecnym wystąpił w 20 spotkaniach, w tym 16 w Ekstraklasie. Już na początku sezonu dał Lechii zwycięską bramkę w meczu wyjazdowym z Wisłą Płock. Jednak rola 27-letniego pomocnika w zespole nie była duża. W większości wchodził na plac gry z ławki rezerwowych, a 736 minut spędzone na murawie, zakończył z dwiema asystami. 


KILKU NIEOBECNYCH

Na razie nie wiadomo, jakie decyzje podejmą wspomniani piłkarze i czy faktycznie wszyscy na wiosnę nie zagrają w Lechii Gdańsk. Drużyna bez nich rozpoczęła zajęcia. Indywidualnie pracują Błażej Augustyn i Jarosław Kubicki, którzy przechodzą rekonwalescencje. Zlatan Alomerović, Żarko Udovicić i Filip Mladenović ze względu na święta prawosławne dołączą do drużyny 9 stycznia.

Kadra Lechii, która wznowiła treningi 7 stycznia: 

Bramkarze: Dusan Kuciak, Maciej Woźniak

Obrońcy: Filip Dymerski, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Adam Chrzanowski, Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa

Pomocnicy: Egy Maulana Vikri, Kacper Urbański, Maciej Gajos, Lukas Haraslin, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski, Jaroslav Mihalik, Marcel Wszołek

Napastnicy: Jakub Arak, Flavio Paixao, Kacper Sezonienko

 
Paweł Kątnik