Sport
Po porażce ze SPR Stalą Mielec, szczypiorniści Torus Wybrzeża spadli na 10. miejsce w tabeli (Fot. Torus Wybrzeże Gdańsk)

sobota,

14 grudnia 2019

20:10

Gdańscy piłkarze ręczni obrali kurs na dół tabeli. Torus Wybrzeże przegrał trzeci mecz z rzędu

Trzeciej porażki z rzędu i jedenastej w sezonie doznali piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk. Przegrana z ostatnią w tabeli Stalą Mielec 19:24 była zasłużona i wyraźna. O niepowodzeniu zdecydowała fatalna skuteczność i aż 15 strat.

 

Podopieczni Dawida Nilssona byli dobrze zorganizowani w defensywie, a w bramce świetnie spisywał się Goran Andelic. Gdańszczanie prowadzili tylko raz - 6:5 w połowie pierwszej części, a na premierową bramkę czekali do 7 minuty.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 8:12. Skuteczne kontry Piotra Papaja i karne wykorzystane przez Wojciecha Prymlewicza pozwoliły skrócić dystans do dwóch bramek.

ZAWIEDLI SNAJPERZY

Jednak w Wybrzeżu zawodzili snajperzy. Mateusz Wróbel i Kamil Adamczyk zdobyli do spółki trzy bramki - wszystkie dopiero po przerwie.

Liderami Stali byli Białorusin - Dzianis Valyntsau, który celnie rzucił 9 razy na 64-procentowej skuteczności oraz były gracz Wybrzeża Hubert Kornecki, który zdobył 6 bramek.

SPADEK W TABELI

Torus Wybrzeże spadł na 10 miejsce w tabeli, a strata do 8. miejsca wynosi aż 6 pkt. Po meczu w różnych nastrojach byli mistrzowie Polski w barwach Wybrzeża - trener Stali Dawid Nilsson i menedżer gdańskiej drużyny - Damian Wleklak.

Torus Wybrzeże Gdańsk - SPR Stal Mielec 19:24 (8:12)

Najwięcej bramek: dla Wybrzeża - Krzysztof Komarzewski, Piotr Papaj i Wojciech Prymlewicz po 3, dla Stali - Dzianis Wołyncow 9, Hubert Kornecki 6, Łukasz Janyst 3.           

                                                                               Daniel Nawrocki/wmach