Sport
Karolina Lipińska i jej partner, Maciej Kluszczyński (fot. archiwum prywatne)

poniedziałek,

02 grudnia 2019

09:56

Zrzutka na igrzyska. Karolina Lipińska rzuca wyzwanie kandydatce na ministra sportu [NIEZNANI, A SZKODA]

Karolina Lipińska planuje udział w igrzyskach w Tokio. Żeglarka deskowa SKŻ ERGO Hestia jest na razie w Polsce numerem 3, ale z walki nie rezygnuje.

Od początku grudnia Karolina trenuje u wybrzeży Villamoura w Portugalii.. Decydującą kwalifikacją będą mistrzostwa świata, które w lutym odbędą się w Australii. Żeby wziąć w nich udział, żeglarka z Trójmiasta musi zgromadzić 11 tys. złotych. W spełnieniu marzeń może pomóc każdy.

MACIEK WSPIERA KAROLINĘ

On - jako numer czwarty w Polsce w klasie RS:X - zakończył karierę, by wspierać życiową partnerkę w walce o udział w igrzyskach w Tokio. Ona - numer trzeci w kraju, aby wziąć udział w decydującej kwalifikacji, czyli lutowych mistrzostwach świata w Australii zorganizowała zrzutkę. Karolina Lipińska i Maciej Kluszczyński prywatnie są parą. Przed laty Maciek był sparingpartnerem medalistki igrzysk w Londynie Zofii Klepackiej, którą wymienia się w gronie kandydatek na ministra sportu.

15 LAT SPORTOWEGO WYCZYNU

Karolina uprawia windsurfing od 2004 roku. Wcześniej wyczynowo pływała. Od razu ujawniła nadzwyczajny talent, zdobywając liczne trofea jako młodzik, junior, młodzieżowiec i senior. W imprezach medalowych na razie poza podium, choć może pochwalić się miejscem w czołowej "piątce" (Junior RS:X) oraz w piętnastce-dwudziestce zawodniczek Europy i świata w żeglarskiej, olimpijskiej klasie RS:X. Jest członkiem kadry narodowej w żeglarstwie od 2014 roku.

REKOMENDACJA MAMY

Patrycja Lipińska przez 20 lat była związana z AWFiS. Obok Maćka jest największym kibicem swojej córki. Cieszy się ze sportowych wyników i podziwia za pracowitość i determinację.

7A6CA997-143D-4814-8DFE-EF1FCB746B3B

Karolina Lipińska w akcji (fot. arch. prywatne)


- Ona sama robi wszystko, aby uzbierać środki na trenowanie, pracuje, kiedy nie jest na zgrupowaniach, ale jest to praca tylko dorywcza. Czasem bardzo dziwna - kelnerowanie w restauracjach na lotnisku, promocje supermarketowe, wyprowadzanie psów na spacer i opieka nad nimi w czasie nieobecności właścicieli, korepetycje dla uczniów - ale co zrobić. W sezonie letnim zawsze pracuje jako instruktor windsurfingu, ale ponieważ jest ograniczona czasowo, bo to zazwyczaj szczyt sezonu startowego, więc zdecydowanie najmniej może dorobić w takim czasie. Wyczerpała już chyba możliwości sponsoringu, setki przedstawionych ofert i rozmów, bez konkretnego rezultatu, niestety - napisała mama Karoliny.

Sama Karolina i Maciek o sportowych marzeniach opowiedzieli Włodzimierzowi Machnikowskiemu w cyklu "Nieznani, a szkoda".  

Włodzimierz Machnikowski