Sport
Polacy na Euro 2020 zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją i ze zwycięzcą ścieżki barażowej B (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

sobota,

30 listopada 2019

19:08

Polacy poznali rywali w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. "Czas zemsty Jerzego Brzęczka"

Polscy piłkarze poznali część grupowych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Podopieczni Jerzego Brzęczka na pewno zagrają w grupie E i zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją. Czwarta drużyna będzie znana w marcu, po rozstrzygnięciu ścieżki barażowej.

Losowanie odbyło się w Bukareszcie. Biało-czerwoni, którzy znajdowali się w drugim koszyku, dwa mecze zagrają w Dublinie (ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją), a jeden w Bilbao - z Hiszpanią. Do polskiej grupy dołączy jeszcze jedna z drużyn grających w barażach. Będzie to albo Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, albo Irlandia.

TRUDNE LOSOWANIE?

Po wyłonieniu grup na Euro 2020 w mediach społecznościowych rozbrzmiała wielka dyskusja na temat rywali polskiej reprezentacji. Wielkiej radości nie ma, ale zwrócono m.in. uwagę na ponowne starcie Jerzego Brzęczka i selekcjonera Hiszpanii Luisa Enrique. 

 

Szczerze wolałbym grupę śmierci, z Hiszpanią i Portugalią
Wtedy od razu czujesz duży turniej. A tak, z całym szacunkiem dla Szwecji i kimkolwiek ze ścieżki B,
pitu-pitu w fazie grupowej i kolejny porządny rywal dopiero w fazie pucharowej

Format z awansem trzecich drużyn jest zły

— Kotleszka_Soccer ???????????????? (@Adam_Kotleszka) November 30, 2019

 

Jerzy Brzęczek vs Luis Enrique. Igrzyska 1992. Barcelona. Jerzy Brzęczek vs Fredrik Ljungberg. Eliminacje EURO 2000. 1999. Chorzów. Czas Zemsty. Czerwiec 2020 ????????⚽️ COACH, Be Like MEL. No More Mr.Nice Guy. ????????????⚽️ pic.twitter.com/3fxd4mKVD2

— Mateusz Borek (@BorekMati) November 30, 2019

 

 

Zdaje się, że poprosiłem o takich rywali podczas dzisiejszego programu. Z góry przepraszam:)

— Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) November 30, 2019

 

 

Co do Polski, losowanie uważam za bardzo trudne. Hiszpania poza zasięgiem. Szwecja jest taka, jacy my moglibyśmy być, gdyby selekcjonerem był selekcjoner młodzieżówki. A Hiszpania grozi takim zepsuciem bilansu, że nawet wygrana z trzecim rywalem może nic nie dać.

— Michał Trela (@MichalTrelaBlog) November 30, 2019

 

 

Losując Hiszpanię już wygraliśmy... darmową lekcję futbolu. :)

— Marcin Gazda (@marcin_gazda) November 30, 2019

 

 

Grupa wymagająca i najprawdopodobniej z dwoma gospodarzami. Kluczowa kwestia to przygotowanie fizyczne, bo z tym w dwudziestym pierwszym wieku było bardzo kiepsko oraz pewność siebie, bo wcale takich słabych piłkarzy nie mamy. Z podniesioną przyłbicą, walczymy! @sport_tvppl

— Marek Szkolnikowski (@mszkolnikowski) November 30, 2019

 


MISTRZOSTWA W 12 KRAJACH

Mistrzostwa odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Łącznie 24 zespoły zostaną podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

PAP/mkul