Sport
Trzy z sześciu nowych twarzy w zespole Zdunek Wybrzeża. Gwiazdami mają być Rasmus Jensen (w środku) i Peter Kildemand (z prawej) (fot. wybrzezegdansk.pl)

czwartek,

07 listopada 2019

20:36

Duńczycy mają stanowić o sile żużlowego Wybrzeża. Mikkela Becha będą wspierać rodacy z Danii - Peter Kildemand i Rasmus Jensen

Sześciu nowych zawodników wystąpi w żużlowym zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Skład drużyny jako pierwsi poznali sponsorzy. Liderami będą Duńczycy oraz Krystian Pieszczek.

Mikkel Bech i Kacper Gomólski o przedłużeniu kontraktów poinformowali równo z zakończeniem poprzedniego sezonu. Pod koniec października swą dalszą jazdę dla Wybrzeża zakomunikował Krystian Pieszczek. 

Skład drużyny uzupełnią Duńczycy Peter Kildemand i Rasmus Jensen, Rosjanin Aleksandr Kaibushev, oraz Polacy Robert Chmiel, Piotr Gryszpiński i wychowanek GKŻ Wybrzeże Amadeusz Szulist.

KILDEMAND DO POPRAWKI

Za Kildemandem najgorszy sezon na polskich. Niegdysiejszy uczestnik Grand Prix kompletnie zawodził w Stali Gorzów i teraz zawodową pozycję będzie odbudowywał w Nice 1. Lidze Żużlowej. Znacznie lepiej spisywał się lidze duńskiej i szwedzkiej. Duńczyk podpisał z Wybrzeżem roczny kontrakt.

JENSEN W DRODZE NA SZCZYTY

26-letni Rasmus Jensen ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Danii, czwarta ligowa średnia w angielskiej Premiership oraz Championship, wywalczone przebojem miejsce w barwach szwedzkiej Rospiggarny i bardzo solidna postawa w lidze duńskiej - to bardzo pomyślnie rokuje dla Gdańska.

Tym bardziej, że zawodnik świetnie czuje się na gdańskim torze. To tutaj pod koniec września, jeżdżąc w parze z Krystianem Pieszczkiem, okazał się najlepszy w Memoriale Henryka Żyto. 
 

Włodzimierz Machnikowski/mat. pras