Sport
Od lewej: Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec (fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

07 listopada 2019

19:17

Lechia bez pierwszego trenera w meczu z Pogonią. Piotr Stokowiec udał się na operację

Łukasz Smolarow poprowadzi piłkarzy Lechii w niedzielnym meczu ekstraklasy w Gdańsku z Pogonią Szczecin. - Piotr Stokowiec w czwartek udał się na planowany od dawna zabieg i ma wyjść ze szpitala w dniu spotkania - wyjaśnił drugi trener.

Łukasz Smolarow przyznał, że podobna sytuacja miała już miejsce przed siedmioma laty w Polonii Warszawa. Wówczas zastępstwo trwało dwie kolejki.NIE MA FILI DO STRACENIA

Karol Fila grał pod ryzykiem "wykartkowania". Pod koniec wyjazdowego mecz z Cracovią czwarty raz ujrzał żółty kartonik i w konsekwencji nie zagra w niedzielę. Trener Smolarow dostrzega w tym pewne przesłanki do optymizmu, bowiem młodzieżowiec Lechii w tym sezonie spędził już na murawie prawie 2000 minut, na co złożyły się występy ligowe i reprezentacyjne.CZYJ KRYZYS GŁĘBSZY?

Lechia w czterech ostatnich meczach zdobyła zaledwie dwa punkty. Pogoń - cztery. Oba zespoły przegrały po dwa mecze. Jeszcze przed miesiącem Pogoń była liderem, a Lechia miała rywala w zasięgu jednego wygranego meczuLechia Gdańsk z Pogonią Szczecin zagra w niedzielę o godz. 17:30 na Stadionie Energa Gdańsk. Relacja w audycji Radio Gdańsk Z boisk i stadionów. 

Włodzimierz Machnikowski