Sport
Flavio Paixao będzie polował na kolejne bramki w Derbach, obsadą sędziowską się nie przejmuje Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

18 października 2019

14:13

Flavio Paixao nie boi się sędziów, gdyńskich kibiców i strzelania goli. Portugalski kapitan Lechii zapowiada snajperskie popisy [POSŁUCHAJ]

Flavio Paixao jest bohaterem derbowych meczów Lechii z Arką. 3 listopada 2017 roku w 90 minucie strzelił jedynego gola na wagę zwycięstwa w Gdyni. 7 kwietnia 2018 dał Lechii 3 gole i zwycięstwo 4:2 w najbardziej efektownym spotkaniu derbowym w ostatnich latach. Tydzień później strzelił kolejnego gola w Gdyni dającego zwycięstwo 2:1.
Kolejny mecz 27 października także zakończył się zwycięstwem Lechii 2:1, a wygraną gospodarzom na Stadionie Energa Gdańsk zapewnił właśnie Flavio Paixao w 90 minucie.

STARZY ZNAJOMI Z GWIZDKAMI

Kwiatkowski i Stefański to w Gdańsku "gorące" nazwiska. W niedzielę ten pierwszy będzie głównym arbitrem, ten drugi będzie wspierał kolegę w roli sędziego VAR.

Tomasz Kwiatkowski i Daniel Stefański prowadzili już derby Trójmiasta. 30 października 2016 roku Arka zremisowała u siebie z Lechią 1:1, a pan Kwiatkowski wyrzucił z boiska wówczas Flavio Paixao za uderzenie łokciem rywala. Był także arbitrem zwycięskiego Lechii z Arką 4:2 na Stadionie Energa Gdańsk.

Stefański raz brał udział w derbach Trójmiasta jako sędzia główny. 3 listopada 2017 prowadził wygrane przez Lechię derby na stadionie w Gdyni.  W Gdańsku jednak kojarzony jest przede wszystkim z kwietniowego spotkanie z Legią, kiedy nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką w polu bramkowym przez Artura Jędrzejczyka.

SĘDZIOWIE NIE WYGRYWAJĄ MECZÓW

Flavio Paixao uśmiecha się pytany o spotkanie z Tomaszem Kwiatkowskim. Z nadzieją czeka na niedzielny mecz, Żałuje, że sektor gości będzie pusty. Wspomina derby Benfiki ze Sportingiem oraz klasyki portugalskiej ekstraklasy z FC Porto. Tam też kibice mieli różne interesy, które skutecznie godziła policja. Posłuchaj:


Wodzimierz Machnikowski/tkob