Sport
Fot. Materiały prasowe

poniedziałek,

14 października 2019

19:36

Za nami Sopocka Jesień. Mieszkańcy świętowali rocznicę nadania praw miejskich na sportowo [POSŁUCHAJ]

Za nami ostatnia odsłona imprez biegowych w Sopocie pod hasłem "4 pory roku". Bieg pod nazwą "Sopocka Jesień" miał za cel uczczenie 118 rocznicy nadania praw miejskich dla Sopotu. Tym razem trasa biegu głównego, wiodła alejkami nadmorskimi oraz plażą i liczyła ok. 9 km.
Zwłaszcza odcinek biegu po piasku dał się uczestnikom mocno we znaki, gdyż podłoże było bardzo grząskie, wymagające dobrego przygotowania siłowego. Dzieci i młodzież ścigali się natomiast na Skwerze Kuracyjnym na dystansach od 200 do 600 metrów.

Pomimo, że pogoda nie dopisała i rywalizacja odbywała się w nieustająco padającym deszczu, organizatorzy jak zawsze mogli liczyć na najmłodszych uczestników. Maluchy, czasami w asyście rodziców, dzielnie sobie poradziły, chociaż dla większości były to pierwsze zawody w życiu. Zdecydowanym zwycięzcą biegu głównego z czasem 31:57 został Michał Czapiński z Redy, drugi na mecie zameldował się Błażej Król z Kębłowa, uzyskując 33:13, a trzeci był Adam Struk ze Słuchowa z czasem 33:21. Wśród pań, jeszcze z większą przewagą nad rywalkami, zwyciężyła Elżbieta Tuwalska ze Sztumu (40:01), druga była Agata Bachórz z Gdańska z czasem 44:15, a trzecia Wiktoria Naczk (LKB Braci Petk,44:46). Zarówno Michał Czapiński, jak i Elżbieta Tuwalska przypieczętowali tym zwycięstwem triumf w końcowej klasyfikacji Sopockich 4 pór roku.

Posłuchaj:

Wyniki biegu "Sopocka Jesień"

3-5
dziewczęta

1. MAJA ZAWADZIŃSKA
2. ANTOSIA WĄSOWICZ
3. JOANNA ELMANOWSKA

3-5 chłopcy
1. ANTONI SUŁKOWSKI
2. MICHAŁ BARCZAK
3. KRZYSZTOF MAJEWSKI

6-8 dziewczęta
1. BARBARA BIELECKA
2. NINA GAŁUSZYŃSKA
3. MARTA LEIK

6-8 chłopcy
1. PAWEŁ PRZYBYSZEWSKI
2. TYMON SZYPIŁKO
3. MAKSYMILIAN WIŚNIEWSKI

9-12 dziewczęta
1. MILENA TROCHIMCZUK
2. JOANNA DZIOBA
3. ALICJA MAJEWSKA

9-12 chłopcy
1. DOMINIK WERA
2. JONATAN JAŻDŻEWSKI
3. DANIEL WALAS

13-15 dziewczęta
1. WERONIKA ŚLUSAŁEK
2. OLIWIA GOŁĄBOWICZ
3. MAJA ROKITA

13-15 chłopcy
1. JAKUB PIENIĄŻEK
2. MATEUSZ DZIOBA
3. KACPER KOKOSZKA

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Partnerami wydarzenia były firmy Ziaja oraz Trefl Sopot.

Materiały prasowe/tkob

Zobacz Galerię