Sport
W piątek czołowi polscy żużlowcy zmierzą się o "Złoty Kask" na stadionie przy Zawodników (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

piątek,

11 października 2019

15:15

"Złoty Kask" pierwszy raz w Gdańsku. Finał sezonu żużlowego. Stawiamy na Krystiana Pieszczka

Elita polskiego żużla zakończy sezon na stadionie przy Zawodników. W jest stawce 16 czołowych polskich żużlowców, którzy podejmą rywalizację o Złoty Kask. Wśród nich jest jedynak z Wybrzeża - Krystian Pieszczek.

WYŚCIGI Z BONUSAMI

Walka toczyć się będzie nie tylko o prestiżowe trofeum, którego tradycja sięga 1961 roku. Specjalnym bonusem będą miejsca w kwalifikacjach do cyklu Speedway Grand Prix 2021 oraz Speedway European Championship 2020. Rywalizacja będzie się toczyć na 20-biegowym dystansie. Wyścigi dodatkowe odbędą się w przypadku równej liczby punktów wywalczonej przez dwóch bądź większą liczbę zawodników. Chodzi o pozycje na podium oraz miejsca, dające awans do kwalifikacji SGP lub SEC. Czterech najlepszych żużlowców gdańskiej imprezy pojedzie w kwalifikacjach SGP 2021, z kolei do kwalifikacji SEC 2020 dostanie się pierwszych trzech zawodników, którzy będą tym startem zainteresowani. 

ZMIANY 

Na pierwotnej liście startowej doszło do dwóch zmian. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) oraz Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) przedstawili zwolnienia lekarskie i nie pojawią się w Gdańsku. W ich miejsce pojadą Jakub Jamróg (Betard Sparta) i Bartosz Smektała (Fogo Unia), którzy wcześniej mieli pełnić rolę rezerwowych. Te pozycje na liście startowej zajmą z kolei Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź) i Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz).

ROZKŁAD JAZDY

Start pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 18.00. Bramy stadionu oraz kasy biletowe zostaną otwarte o 16.30. W godzinach 16.45-17.00 przewidziana jest krótka sesja autografowa z udziałem Piotra Protasiewicza (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) oraz Dominika Kubery (Fogo Unia Leszno). Zawodnicy będą czekać na kibiców na specjalnym stanowisku, umiejscowionym nieopodal bramy do parku maszyn. 

LISTA STARTOWA

1. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10. Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14. Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)
15. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
17. (R1) Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
18. (R2) Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz).


Włodzimierz Machnikowski/mkul